Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.05.2017 18:23
Injustice 2. Twórcy celują w esport i zapowiadają inicjatywę dla profesjonalnych graczy
254V

Injustice 2. Twórcy celują w esport i zapowiadają inicjatywę dla profesjonalnych graczy

Injustice 2 doczeka się specjalnej serii wydarzeń. Netherrealm Studios nawiązuję współpracę z Sony i wieloma innymi sponsorami, aby dostarczyć graczom zmagania w ramach Championship Series.

Injustice 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu. Twórcy przygotowują wielką bijatykę wypełnioną po brzegi zawartością i licznymi postaciami z najróżniejszych komiksów wydawnictwa DC. Najnowsza bijatyka Netherrealm Studios ma nie tylko usatysfakcjonować niedzielnych graczy, ale i zadowolić najbardziej wymagających, profesjonalnych graczy. To właśnie głównie z myślą o nich rusza inicjatywa Championship Series.

 

Injustice 2. Znamy postacie jakie dojdą w DLC

Injustice 2 zostało stworzone również z myślą o zmaganiach esportowych. Championship Series ruszy 26 maja i będzie serią turniejów oraz wydarzeń, których kulminacyjny moment obejrzymy w październiku, kiedy to odbędzie się wielki finał tego przedsięwzięcia. Zmagania graczy będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch. Inicjatywa ma wyłonić najlepszych graczy z Europy, Ameryki i Ameryki Łacińskiej.

Injustice 2 - zwiastun zapowiadający inicjatywę Championship Series

Organizatorzy obiecują widowiskowe sparingi między najlepszymi graczami. Przewidziane są dyscypliny dla graczy profesjonalnych, jak i amatorów. Łączna pula pieniężna wszystkich nagród wyniesie $600.000. Całość ma pomóc w dalszym budowaniu społeczności bijatyk na całym świecie.

Jest to świetna wiadomość, która pokazuje, że Nethrrealm Studios i ich Injustice 2 mierzą naprawdę wysoko, a sama gra pozytywnie wpłynie na rozwój świadomości i popularność gatunku wśród nowych graczy. Gra zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu i będzie do kupienia 16 maja.

Źródło: https://www.injustice.com/esports

Tagi: Championship Series injustice 2 NetherRealm Studios PlayStation 4 Warner Bros. Interactive wideo