Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 05.05.2017 19:11
Call of Duty: WW2. Nowe informacje na temat bohaterów i trybu wieloosobowego
1426V

Call of Duty: WW2. Nowe informacje na temat bohaterów i trybu wieloosobowego

Call of Duty: WW2 już na długo przed premierą cieszy się ogromną popularnością, co udowadnia, że powrót do korzeni był strzałem w dziesiątkę. Włodarze Activision mogą spać spokojnie i liczyć w głowie zmierzające do nich zyski. Tymczasem twórcy dzielą się z graczami kolejnymi wiadomościami na temat gry.

Call of Duty: WW2 doczekało się kolejnej porcji świeżych informacji, których udzielił sam Michael Condrey - współzałożyciel studia Sledgehammer Games. Twórca poruszył kwestię bohaterów, którymi będziemy grać w kampanii jednoosobowej.

Call of Duty WW2 i Destiny 2 wzbudzają ogromne zainteresowanie

Call of Duty: WW2 wrzuci nas w skórę niedoświadczonego żołnierza. Głównym bohaterem szykowanej opowieści został Red Daniels. Standardowo dla serii wcielimy się także w inne postacie. Wiemy o kobiecie imieniem Russo, która należy do francuskiego ruchu oporu. W przeprowadzonym wywiadzie Michael Condrey wspomniał również o niemieckiej rodzinie i dwóch siostrach oraz brytyjskim oficerze imieniem Crowley. Potwierdzono również obecność afroamerykańskiego oficera z innego pułku. Nie sprecyzowano tego, czy wymienione postacie będą grywalne w poszczególnych etapach, ale na pewno trafimy na nich podczas poznawania historii. Chociaż opowieść poznamy z różnych punktów widzenia, to studio próbuje uniknąć sytuacji, gdzie skakanie pomiędzy różnymi protagonistami mogłoby wybić gracza z rytmu.

Tak, będziecie grać jako Russo, która jest kobietą z francuskiego ruchu oporu. Chcemy, aby historia była znacząca i ważna. Dokonamy tego poprzez stworzenie postaci, do których gracze będą mogli się przywiązać.  Dostaną oni wystarczająco dużo czasu na rozwój swoich osobowości. Skakanie pomiędzy bohaterami jest wymagające i utrudnia stworzenie więzi. Moment, w którym dołączycie do francuskiego ruchu oporu jest naprawdę ciekawy, ale najwięcej czasu będziecie grać jako Daniels.

Call of Duty: WW2 żegna się z skakaniem po ścianach, więc rozgrywka wieloosobowa zostanie mocno przemodelowana względem ostatnich odsłon serii:

Arsenał używany podczas drugiej wojny światowej był niezwykle unikalny. Zaoferujemy graczom klasyczne bronie, które znają i kochają z pierwszych odsłon Call of Duty. Mowa tutaj o SMG44 i Garand, karabinach snajperskich, czy Thompsonie. Przygotowujemy dla graczy naprawdę unikalne mapy, które będą współgrać z przygotowywanym uzbrojeniem. To wszystko bardzo różni się od tego, co zostało stworzone na potrzeby Advanced Warfare. Lokacje będą inspirowane rzeczywistymi miejscami z całego świata oraz prawdziwymi konfliktami, które miały miejsce od czasu Lądowania w Normandii aż po Bitwę o Akwizgran. Lokacje będą wymagające i różnorodne, co wymusi stosowanie innej strategii, aby osiągnąć sukces.

Call of Duty: WW2 pojawi się na rynku 3 listopada. Użytkownicy PlayStation 4 mogą liczyć na czasową wyłączność DLC oraz wcześniejszy dostęp do testów beta.

Call of Duty: WW2  - pierwszy zwiastun.

 

Źródło: http://www.gamesradar.com/the-call-of-duty-ww2-interview-sledgehammers-michael-condrey-tells-us-everything/

Tagi: activision Call of Duty: WW2 PlayStation 4 Sledgehammer Games wideo