Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.05.2017 13:50
The Long Dark dostaniemy w te wakacje. Mamy pierwsze wideo i garść zrzutów
713V

The Long Dark dostaniemy w te wakacje. Mamy pierwsze wideo i garść zrzutów

The Long Dark ma pojawić się na PlayStation 4 jeszcze w tym roku, a tymczasem deweloperzy ze studia Hinterland Games prezentują swoje dzieło na kilku zrzutach i krótkiej zapowiedzi wideo.

The Long Dark to gra z otwartym światem, w którym będziemy walczyć o przetrwanie. Naszym zadaniem będzie zadbanie o ubiór, jedzenie i narzędzia do walki. Całość utrzymana jest w konwencji FPP i rysunkowej stylistyce. Za grę odpowiedzialne jest niezależne studio Hinterland Games, które składa się z byłych pracowników takich firm jak BioWare, Riot Games czy Sony Santa Monica.

The Long Dark w naszej bazie gier

The Long Dark rzuci nas w sam środek kanadyjskiej dziczy i bez żadnych wskazówek oraz pomocy zmusi nas do walki o przetrwanie. Oprócz walki o środki do przetrwania, będziemy musieli dbać również o stan zdrowia, bo grozi nam również odwodnienie i śmierć z wyczerpania. Otwarty świat stworzony na potrzeby gry to 50 kilometrów kwadratowych. Podczas eksplorowania go trafimy na wiele różnych konstrukcji jak opuszczone chatki czy obozy, które będziemy mogli wykorzystać do schronienia się.

The Long Dark opowie nam o losach pilota Willa Mackenzie i jego asystentki, którzy rozbijają się w samym środku puszczy. Jednocześnie dochodzi do geomagnetycznej burzy, która wyłącza całą elektryczność, więc stopniowo coraz trudniej jest o środki do życia. Gra podzielona będzie na dwa tryby. Jednym z nich jest Survival, w którym będziemy jak najdłużej walczyć o przetrwanie. Drugi to Wintermute, który opowie nam wspomnianą historię. Sama w sobie zainspirowana jest przez ikoniczną "Drogę" McCarthy'ego i napisana przez Marianne Krawczyk znaną z prac nad fabułą choćby L.A. Noire.

Tryb fabularny The Long Dark ma być podzielony na 5 epizodów. Pierwsze dwa dostaniemy 1 sierpnia 2017 roku. Kolejne pojawią się pod koniec tego roku oraz na początku kolejnego - a przynajmniej taki zamiar mają twórcy. Na ich przestrzeni wcielimy się w dwie różne postacie.

The Long Dark na krótkiej zapowiedzi wideo

 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/05/04/survive-the-quiet-apocalypse-in-the-long-dark-out-1st-august-on-ps4/

Tagi: Hinterland Games PlayStation 4 The Long Dark wideo