Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.04.2017 10:09
Sony spodziewa się jeszcze lepszych wyników finansowych niż zakładano
537V

Sony spodziewa się jeszcze lepszych wyników finansowych niż zakładano

Sony wkrótce opublikuje wyniki finansowe za zeszły rok fiskalny razem z prognozami na ten. Firma spodziewała się dobrego wyniku, ale ostatnio zweryfikowano plany na jeszcze lepsze. Okazuje się więc, że Sony, a przynajmniej oddział gier zanotuje najlepsze wyniki od dawien dawna.

Kilka dni temu, Sony wypuściło przedwstępne informacje na temat wyników finansowych w zeszłym roku fiskalnym, który zakończył się 31 marca. Według tych informacji, Sony ma wykazać zysk operacyjny na poziomie 2,6 miliarda dolarów co jest wynikiem aż o 19% lepszym niż wcześniej zapowiadano. Podwoiły się także spodziewane przychody netto, które teraz mają wynieść ponad 663 miliony dolarów.

Jeśli Sony osiągnie taki wynik, to będzie to drugi rok z rzędu w którym zysk operacyjny przekroczył 2 miliardy dolarów. Pierwszy raz od 2001 roku, który wtedy dla Sony z wielu powodów był niesamowity. Sony jako powody tak dobrych wyników podało umiejętne cięcie kosztów w segmencie ubezpieczeń, szybsze odzyskanie sprawności działu optyki po trzęsieniu ziemi w Japonii oraz ogólnie - wyjątkowo dobre wyniki w prawie każdym segmencie firmy.

Na to przekładają się oczywiście też niesamowite wyniki jakie osiąga dział odpowiedzialny za gry. Z wstępnym informacji wynika, że zakończony rok fiskalny będzie najlepszym od momentu startu. Wyprzedzając nawet czasy PlayStation 2 czy fiskalny rok 98/99 w którym PlayStation pozwalało zarabiać krocie.

Analitycy spodziewają się, że ten rok fiskalny może być jeszcze lepszy niż poprzedni, więc bez wątpienia - dział gier w Sony jest jednym z najważniejszych filarów firmy i Sony bez wątpienia będzie nadal w niego aktywnie inwestować, co powinno przełożyć się na korzyści dla graczy. Jakie? Chociażby większą inwestycję w PS5 na którym Sony nie będzie musiało przesadnie oszczędzać.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-04-21/sony-reports-preliminary-profit-above-forecast-on-cost-savings

Tagi: PlayStation 4 sony

Nie przegap