SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.04.2017 15:08
Klasyczny Tomb Raider dostępny w przeglądarce internetowej
2116V

Klasyczny Tomb Raider dostępny w przeglądarce internetowej

Tomb Raider to jedna z najbardziej kultowych gier. Produkcja pojawiła się m.in. na PlayStation w 1996 roku i z miejsca stała się popkulturowym fenomenem. Od tego czasu przenoszono ją na wiele platform, począwszy od Saturna, PC-ty, aż po smartfony i tablety. Od dzisiaj możecie zagrać w Tomb Raidera w internetowej przeglądarce.

Tomb Raider w przeglądarce powstał na bazie pomysłu OpenTomb, który jest próbą przeniesienia na open source'owy silnik pierwszych pięciu gier z serii Tomb Raider. Prace grupki zapaleńców trwają od pewnego czasu i jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim zostaną ukończone. Jednak już teraz zainspirowały one moddera o nicku XProger do stworzenia przeglądarkowej wersji gry.

Chcecie wiedzieć jak powstawał Tomb Raider? Zapraszamy do naszego tekstu

Technicznie rzecz biorąc - OpenLara w przeglądarce nie jest całą grą. To, co znajdziemy w linku to wyłącznie drugi poziom gry - City of Vilcabamba. Jednak OpenLara oferuje import całych poziomów z PC-towej lub PSX-owej wersji w formatach .PHD lub .PSX razem z innymi modelami Lary. Jeśli jednak nie macie czego importować, to możecie już teraz podjąć się próby ukończenia tej planszy. Grać można zarówno na klawiaturze, jak i podpinając pada. Co ciekawe, modder dodał opcję kamery z perspektywy oczu Lary, przyspieszanie gry oraz zwolnienie czasu a'la bullet time. Mały ekranik możecie sobie powiększyć kombinacją alt+enter. Ale to nie wszystko.

OpenLara działa w 60 klatkach na sekundę, czyli w niespotykanej do tej pory płynności, gdyż każda z wersji blokowana była w 30 klatkach na sekundę. Autor obiecuje rozwijać ten projekt, a na GitHubowej stronie projektu widnieją plany dodania konfigurowalnego sterowania, lepszych efektów graficznych i poprawy detekcji kolizji i ruchu przeciwników (ci lubią się jak na razie zablokować w ścianach).

Niemniej - projekt wygląda imponująco. I jeśli chcecie zagrać - zrobicie to w tym miejscu. Pamiętajcie tylko, że wasza przeglądarka musi obsługiwać WebGL.

Źródło: https://github.com/XProger/OpenLara

Tagi: Core Design Eidos Interactive tomb raider