Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 21.04.2017 14:32
Silent Hill 2 - prawdziwe perełki zza kulis tworzenia tego hitu
1468V

Silent Hill 2 - prawdziwe perełki zza kulis tworzenia tego hitu

Silent Hill 2 to jedna z najważniejszych gier w gatunku survival-horror. Aktor głosowy, który wcielił się w rolę głównego bohatera, podzielił się nagraniem z planu w trakcie nagrywania kwestii do jednej z najbardziej ikonicznych scen.

Silent Hill 2 wylądowało na PlayStation 2 pod koniec 2001 roku, przynajmniej jeśli chodzi o Europę. Gra szybko zyskała sobie miano kultowej, ale nie tylko bo jeśli mówi się o sztuce w grach wideo, jest to jeden z pierwszych przykładów.

Silent Hill 2 w naszym cyklu Retrogranie.

Silent Hill 2 charakteryzuje się melancholijnym nastrojem i fabułą, która opowiada o szaleństwie, śmierci, chorób psychicznych i nawiązuje w tym wszystkim do różnych religii czy okultyzmu. Rozgrywka polega na eksploracji zamglonego miasta i wybranych budynków. W trakcie przygody spotkamy kilka postaci, zgładzimy wiele maszkar rodem z najbardziej skrzywionych umysłów i rozwiążemy sporo zagadek. Fabuła opowiada historię Jamesa Sunderlanda, który po otrzymaniu listu od zmarłej żony, przyjeżdża do miasta, aby odkryć co stoi za tym osobliwym wydarzeniem.

Wspomniany aktor głosowy, Guy Cihi wspomina proces nagrywania głosów dla swojego bohatera. W dzień, w którym nagrywano omawianą scenę, na planie była również córka aktora. Przestraszyła się i zaczęła płakać na widok aktorki odgrywającej Laurę, która „biła” jej tatę. Nie ma co się dziwić, bo scena sama w sobie ma mocny wydźwięk i w swoim czasie zszokowała wielu odbiorców. W poniższym materiale znajdziecie wspomnienia aktora, oraz rzeczoną scenę. Tu ciekawostka, bo można usłyszeć nieco inne wersje niektórych kwestii, a nawet dźwięki które nie trafiły do ostatecznej wersji gry. Jednocześnie ostrzegamy przez treściami zdradzającymi fabułę.

Silent Hill 2 pojawiło się również w ramach kolekcji Silent Hill HD Collection, która w 2012 roku została wydana na PlayStation 3. W swojej zawartości oferowała odświeżone wersje Silent Hill 2 i Silent Hill 3. Niestety zyskała sobie wiele nieprzychylnych opinii z uwagi na niską jakość wykonania i nieoryginalne głosy aktorów – tutaj po aktualizacji druga odsłona oferuje wybór pomiędzy oryginalnymi nagraniami, a nowymi.

Ikoniczna scena z Silent Hill 2 na nagraniu z planu. [UWAGA SPOILER]

 

Źródło: https://www.youtube.com/user/GCNavigator/

Tagi: Konami PlayStation 2 playstation 3 silent hill 2 team silent