Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 14.04.2017 17:25
Mass Effect Andromeda. Animacje twarzy prezentowały się o niebo lepiej na wczesnych etapach produkcji
1645V

Mass Effect Andromeda. Animacje twarzy prezentowały się o niebo lepiej na wczesnych etapach produkcji

Okazuje się, że Mass Effect Andromeda to pewien fenomen. Animacje postaci z wczesnych etapów produkcji prezentowały się zdecydowanie lepiej niż to, co gracze otrzymali w dniu premiery. Nowy materiał wideo pozwala ocenić skalę różnicy w jakości.

Mass Effect Andromeda wylądowało na rynku 23 marca. Tytuł zebrał mieszane opinie i gracze są podzieleni na temat jakości samej gry. Jedno jest jednak faktem - animacje twarzy to istna fuszerka. Studio BioWare wypuściło jakiś czas temu aktualizację, która co prawda poprawiła wygląd oczu, to jednak w tym aspekcie nadal jest sporo miejsca na poprawki.

Mass Effect: Andromeda. Patch 1.05 poprawia wygląd twarzy

Mass Effect Andromeda na wczesnych etapach produkcji nie borykało się jednak z problemami obecnymi w finalnej wersji tytułu (oczywiście w kwestii samej animacji). Nowe wideo z początku prac nad grą ukazuje nam o wiele lepsze i bardziej naturalne ruchy bohaterów oraz zdecydowanie ładniejszą mimikę twarzy postaci. Co poszło więc nie tak?

Okazuje się, że animacje twarzy były stworzone przez podwykonawców. Twórcy podjęli trudną decyzję i zlecili pracę komuś innemu. Tak wielki projekt wymagał nadania priorytetów poszczególnym elementom gry. BioWare uznało, że animacje twarzy są mniej istotne niż praca nad historią, czy też nagranie dialogów i zaprojektowanie rozgrywki. Twórcy niestety nie mieli najwidoczniej wystarczająco dużo czasu na dopracowanie każdego elementu gry. Powodem może być to, że wydawca Electronic Arts chciał zdążyć z wypuszczeniem gry przed końcem roku fiskalnego i nalegano na debiut gry w danym terminie.

Mimo wszystko BioWare nie porzuciło Mass Effect Andromeda po premierze. Tytuł otrzymuje aktualizacje, które ciągle poprawiają błędy i rozwijają rozgrywkę o nowe elementy. Ostatnia łatka poprawiła wygląd oczu i nadała im zdecydowanie bardziej naturalny wygląd. Twórcy oferują także specjalne misje APEX i obiecują dalsze wsparcie gry kolejnymi aktualizacjami. 

Poniżej możecie obejrzeć wczesne animacje bohaterów z początkowych etapów prac nad tytułem. Gdyby tytuł oferował taką jakość w dniu premiery, to jestem pewien, że mało kto mógłby się do tego elementu przyczepić. Niestety tak się nie stało i gra została haniebnym bohaterem wielu prześmiewczych filmików i memów.

Mass Effect Andromeda. Materiał wideo z wczesnych prac nad grą

Źródło: http://www.gamezone.com/news/watch-mass-effect-andromeda-s-early-animation-work-looks-much-better-3452645

Tagi: BioWare Electronic Arts mass effect andromeda PlayStation 4 wideo