SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.04.2017 17:01
NieR ponownie trafi do sprzedaży
800V

NieR ponownie trafi do sprzedaży

NieR Automata okazało się tak wielkim sukcesem dla PlatinumGames i Square Enix, że zwietrzono okazję do zarobku na poprzedniej odsłonie, wydanej oryginalnie w 2010 roku na PS3 i XBoksa 360. Uznano, że skoro grę nie jest łatwo dostać, nawet w formie używanej - przygotowana zostanie nowa partia wytłoczonych kopii.

NieR gdy debiutował nie zebrał aż tak pochlebnych opinii jak jego kontynuacja. Recenzje oscylowały koło średniej na poziomie 6/10, grze dostawało się za słabą grafikę, pracę kamery, grindowanie i wiele innych aspektów, z których dałoby się ułożyć sporą listę. Jednak mimo to, gracze docenili tytuł Yoko Taro i NieR szybko stał się jednym z tych klasyków, które warto sprawdzić dla samej historii. Problemem była jednak dostępność.

Wszystko co musisz wiedzieć zanim zagrasz w NieR Automata

Słaby wynik sprzedażowy powodował, że produkcja nie otrzymywała kolejnych dostaw, a co za tym idzie - używanych kopii gry było wyjątkowo mało na rynku wtórnym, więc ich cena szybowała w górę. Swoje zrobił także hype na NieR Automata, który jeszcze mocniej podbił cenę gry. Ale tutaj interweniuje Square.

Firma ujawniła, że planowany jest dodruk (a raczej dotłoczenie) gry NieR. Nie podano nam kiedy trafi on do sprzedaży, ale wiemy, że dostępny będzie w oficjalnym sklepie Square Enix i wyceniono nową kopię na €29,99, co w przeliczeniu daje nam około 139 złotych z kosztami wysyłki. Cena stoi mniej więcej na poziomie używanych kopii, ale tutaj dostajecie nową sztukę, którą być może uda wam się kiedyś sprzedać z zyskiem...

Nier - oficjalny zwiastun gry

 

Źródło: https://store.eu.square-enix.com/eu/product/441823/nier-ps3

Tagi: cavia nier playstation 3 Square Enix