Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.04.2017 14:17
Square Enix traci ważnych pracowników
544V

Square Enix traci ważnych pracowników

Square Enix opuściło dwóch pracowników, którzy przepracowali w japońskiej firmie kilkanaście lat i mają na swoim koncie pracę przy największych i najpopularniejszych grach tego studia.

Przełom marca i kwietnia to moment rozpoczęcia nowego roku fiskalnego. W tym terminie, często pracownicy zmieniają miejsca pracy lub po prostu odchodzą z dotychczasowego miejsca pracy. Tak było w przypadku dwóch osób ze Square Enix, które postanowiły opuścić szeregi firmy wraz z 1 kwietnia. Pierwszym z nich jest Isamu Kamikokuryo, który w Square pracował przez 18 lat.

Napisał na Twitterze, że zrezygnował z pracy w Square Enix po 18 latach pracy. To dla niego bolesny ruch, ale decyzję podjął po przemyśleniu. Pozwoli mu ona pracę w formie freelancera, co nie wyklucza dalszej współpracy ze Square Enix, ale jednocześnie nie zamyka drzwi przed innymi projektami. Kamikokuryo, który dołączył do Squaresoft w 1999 roku zaczął swoją pracę od pozycji art directora odpowiedzialnego za tła w Final Fantasy X. Później przy Final Fantasy XII odpowiadał za całą warstwę artystyczną, podobnie jak w trylogii Final Fantasy XIII, 3rd Birthday oraz Final Fantasy XV, które było jego ostatnim projektem.

Drugą osobą, która opuściła szeregi Square jest Yoshinori Yamagishi, producent gier z serii Star Ocean i Valkyrie Profile, który ostatnio pełnił rolę producenta przy Valkyrie Anatomia - mobilnej gry opartej na mechanice gacha. Yamagishi w przeciwieństwie do Kamikokuryo opuszczając szeregi Square przeniósł się do innego dewelopera, chociaż nie zdradził którego. Ten ruch powoduje, że mobilne Valkyrie Anatomia pozostało bez producenta. Yamagishi na koncie ma cztery odsłony serii Star Ocean, wszystkie gry z serii Valkyrie Profile oraz także Grandia Extreme, Radiata Stories czy Soul Eater: Monotone Princess.

Źródło: https://twitter.com/kamikoku2009/ | https://twitter.com/VP_yamagishi

Tagi: Final Fantasy X final fantasy xii Final Fantasy XV Square Enix star ocean valkyria profile