Daniel Stroński Daniel Stroński 31.03.2017 16:18
Wiedźmin 4? CD Projekt RED myśli o kolejnej grze w uniwersum
2856V

Wiedźmin 4? CD Projekt RED myśli o kolejnej grze w uniwersum

Wiedźmin 3: Dziki Gon zapisało się złotymi zgłoskami w branży gier wideo, lecz CD Projekt RED od początku zapowiadało, że będzie to zamknięcie trylogii. Ale czy z taką popularnością można zejść ze sceny?

Wiedźmin 3: Dziki Gon w maju będzie miało 2 lata na karku, a biorąc pod uwagę dwie poprzedniczki, CD Projekt RED poświęciło na całą serię z Geraltem 15 lat pracy. Świat wzorowany na prozie Sapkowskiego jest bogaty i mimo trzech odsłon, wciąż stanowi świetny materiał na dalsze gry. Nadchodzi co prawda karcianka Gwint, ale chciałoby się pełnoprawnej następczyni.

Beta gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana stratuje dziś na PS4

Grupa CD Projekt zorganizowała ostatnio sesję Q&A, podczas której padło ważne pytanie o sequel. Mimo wcześniejszych zapewnień o zamkniętej trylogii, odpowiedź Adama Kicińskiego napawa optymizmem:

Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia [...] i nie może mieć czwartej części. Natomiast bardzo lubmy ten świat, zainwestowaliśmy w niego 15 lat życia i bardzo dużo pieniędzy. Pomyślimy pewnie kiedyś.

Słuchajcie, zakładajcie, że my myślimy racjonalnie. No, czasem mamy jakieś pomysły dziwne, ale myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa, one są do gier, one są nasze. Włożyliśmy w promocję ogromne pieniądze, brand jest silny. Proszę samemu sobie odpowiedzieć.

W dalszej części odpowiedzi Kiciński podkreślił, że musi bardzo uważnie formułować wypowiedzi, by nie ujawnić czegoś przedwcześnie. Być może trylogia jest zamknięta, ale w świecie Wiedźmina wciąż możemy dostać jakąś grę, nawet jeśli miałby to być spin-off (poza nadchodzącym Gwintem).

Zapis spotkania znajdziecie poniżej:

Grupa CD Projekt - wyniki finansowe za 2016 r., sesja Q&A

 

Źródło: YouTube (CD Projekt RED)

Tagi: