Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.03.2017 17:50
Plague Road. Strategia roguelike zmierza na PS4 i PSV
553V

Plague Road. Strategia roguelike zmierza na PS4 i PSV

Plague Road to kolejna niezależna produkcja, która zagości na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jeśli lubicie nieszablonowe mieszanki gatunkowe, to powinniście się nią zainteresować.

Plague Road to następny efekt przyjaznej polityki Sony. Firma jest mocno otwarta na gry niezależne, co przyciąga kolejnych twórców do wydawania swoich gier na konsolach z rodziny PlayStation.

Plague Road zostało osadzone w mieście zniszczonym przez chorobę. Historia z gry opowiada o losach samotnego lekarza, który pewnego dnia opuścił rodzinne miasto. Tytuł zacznie się w momencie, gdy doktor wrócił do swoich stron w poszukiwaniu ocalałych, którzy przetrwali szalejącą epidemię. Podczas poznawania przygody gracz odkryje jak miasto upadło i doszło do wybuchu epidemii. Poznamy też motywy bohatera, które sprawiły, że najpierw opuścił miasto, a teraz do niego wrócił. Fabuła gry skupia się na poczuciu winy i odkupieniu

Plague Road to mieszanka gatunkowa. Tytuł połączy w sobie cechy gier roguelkie, turowych strategii i gier RPG. Przemierzając świat gry będziemy znajdować ocalałych, których następnie zwerbujemy na swoją farmę. Tam stworzymy nowe budynki, będziemy wykonywać zadania oraz zdobywać liczne ulepszenia. Jeśli więc zginiecie podczas przygody nie stracicie do końca wszystkich postępów, bo zawsze będziecie mieć dostęp do farmy, która z biegiem czasu będzie coraz większa. Jednocześnie będziemy musieli uważać, bo jeśli nie zdążymy ocalić żywych osób, to ich ewentualna śmierć będzie permanentna.

Plague Road

Plague Road będzie dostępne w opcji cross buy, więc kupując jeden egzemplarz dostaniecie wersje na obie konsole - PS4 i PSV. Tytuł będzie również wspierał PlayStation 4 Pro oraz PS TV. Pozycja otrzyma również limitowane wydanie pudełkowe wydane przez firmę Limited Run Games. Nie znamy jeszcze daty debiutu, ale premiera tej groteskowej przygody nastąpi niedługo.

Plague Road. Zwiastun przedstawiający grę

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/30/roguelike-strategy-rpg-plague-road-announced-for-ps4-ps-vita/

Tagi: cross buy limited run games plague road PlayStation 4 playstation 4 pro playstation vita