Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.03.2017 14:06
Wiedźmin 3 nadal się sprzedaje. 25 milionów sprzedanych gier w całej serii
1040V

Wiedźmin 3 nadal się sprzedaje. 25 milionów sprzedanych gier w całej serii

Wiedźmin 3 jest gigantycznym sukcesem ekipy CD Projekt Red i dla wielu - narodową dumą. Dzisiejszego poranka pojawiły się wyniki finansowe za 2016 rok z których dowiedzieć można się kilku ciekawych informacji.

Wiedźmin 3 debiutując 19 maja 2015 roku zanotował świetny start, sprzedając łącznie kilka milionów sztuk. Prawie dwa lata później, gra i dodatki do niej nadal sprzedają się wyjątkowo dobrze. Dzięki ciągłemu zainteresowaniu ze strony graczy, CD Projekt Red zanotował miliard złotych przychodów w ciągu ostatniego półtora roku (od premiery gry do końca 2016 roku). Niestety, wyników sprzedaży samej gry i dodatków nie poznaliśmy. Wiemy za to, że cała seria Wiedźmin zanotowała wynik 25 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Beta Gwinta na PS4 startuje już jutro!

A jak wyglądają finanse CDP Red?

  • 584 miliony złotych przychodu i zysk netto na poziomie 254 milionów złotych
  • GoG.com zanotował przychody na poziomie 133,5 mln złotych (wzrost o 18 milionów względem 2015 roku)
  • Zmalał zysk firmy (do poziomu 4,8 mln złotych). Spowodowane jest to inwestycjami w GoG i Gwinta.

Pokazano także na prezentacji przychody roczne każdej odsłony Wiedźmina. I co tu dużo mówić - Wiedźmin 3 jest gigantem w porównaniu do poprzedniczek.

Jakie plany ma CDP Red na ten rok? Planowany jest spory turniej w Gwinta w którym wygrać będzie można 100 tysięcy dolarów. Firma także inwestuje w rynek chiński otwierając tam przedstawicielstwo i tłumacząc Gwinta. Klient GoG Galaxy ma wyjść z fazy beta i docelowo obsługiwać gry także zewnętrznych wydawców. Ciekawostką dla niektórych może być chęć otworzenia przedstawicielstwa na Japonię.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-publikuje-dobre-wyniki-2016/ | Graczpospolita.pl

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl PlayStation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon