Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.03.2017 18:00
Dark Souls 3. Miyazaki mówi o przyszłości serii
1368V

Dark Souls 3. Miyazaki mówi o przyszłości serii

Jeśli z wypiekami na twarzy wyczekujecie nowej gry od twórcy Dark Souls 3, to magazyn Famitsu przeprowadził krótki wywiad z ojcem serii. Hidetaka Miyazaka mówi o serii Souls i kierunku obranym przy produkcji nowych gier.

Dark Souls 3 dostało dzisiaj drugie rozszerzenie. Dodatek "The Ringed City" stanowi zamknięcie i podsumowanie trylogii Dark Souls. Seria przez ostatnie lata bawiła miliony graczy i stała się marką kultową. Magazyn Famitsu postanowił wypytać Miyazakiego o przyszłość i jaki kierunek obiorą jego kolejne gry.

Dark Souls 3. Zmierzch epoki ognia na zwiastunie dodatku The Ringed City

Pierwsze pytanie dotyczyło tego, czy seria naprawdę zakończy się wraz z najnowszym dodatkiem do Dark Souls 3. Miyazaki odpowiedział twierdząco, co zapewne zasmuci niejednego fana.

Tak jak mówiłem wcześniej. Na ten moment nie zaplanowano nic do dalszej produkcji. 

Następnie redaktor spytał się Miyazakiego, czy uważa iż stworzył wszystko co chciał w obrębie marki Dark Souls

Nie mogę naprawdę powiedzieć, że udało mi się stworzyć wszystko co chciałem. Jest tak ze wszystkimi grami, jakie produkowałem. Każda odsłona Dark Souls posiadała swoje problemy, a mi przyszło nieść ich ciężar. Jednakże, pomimo tego uważam, że Dark Souls było udaną serią

Na koniec spytano o to, jaką grę chciałby stworzyć Miyazaki w przyszłości.

Zacząłem już pracę nad kilkoma projektami, więc jeśli bym coś o nich powiedział to byłoby spoilerem. Mogę się podzielić tym, że nasze stanowisko odnośnie produkcji gier nie uległo zmianie. Tworząc nową pozycję, nie zwracamy uwagi na to, czy jest to coś przypominającego Dark Souls. Nie przywiązujemy również uwagi do tego, czy tworzymy coś zgoła odmiennego. Nie zawracając sobie głowy poprzednią serią mogę się skupić na planowaniu gry, którą chcę stworzyć w tym momencie. Uważam, że jest to interesujące.

Z odpowiedzi Miyazakiego wynika jasno, że seria Dark Souls idzie na długi odpoczynek. W dalekiej przyszłości twórcy może wrócą do tego uniwersum, ale obecnie nie zanosi się na rychłą zapowiedź Dark Souls 4. Ojciec serii zajmuje się obecnie kilkoma nieujawnionymi projektami. Wiemy już, że tworząc nowe gry nie zawraca on sobie głowy przeszłością i tego, czy jego nowa pozycja będzie podobna do poprzednich tworów.

Jednocześnie przypominam, że ostatnie DLC zatytułowane "The Ringed City" jest od dzisiaj dostępne w sprzedaży. 

Dark Souls 3 - zwiastun dodatku The Ringed City

Źródło: http://gematsu.com/2017/03/dark-souls-iii-director-not-concerned-whether-not-next-game-resembles-dark-souls

Tagi: dark souls 3 dark souls iii From Software hidetaka miyazaki