Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 27.03.2017 15:29
PS4 Pro. Nowa aktualizacja pozwoli na oglądanie wideo w 4K
2120V

PS4 Pro. Nowa aktualizacja pozwoli na oglądanie wideo w 4K

PlayStation 4 Pro dostanie nową wersję odtwarzacza multimedialnego, dzięki której możliwe będzie oglądanie wideo w 4K. Zmian doczeka się też korzystanie z PlayStation VR.

PlayStation 4 Pro ze swoim odtwarzaczem multimedialnym, zostanie wzbogacone o możliwość oglądania filmów w 4K. Będziemy mogli obejrzeć materiały z pamięci przenośnej albo po prostu skorzystać z zawartości serwera domowego. Sony na swoim oficjalnym blogu przypomina jednocześnie, że zewnętrzny dysk przypięty do PS4 Pro nie pozwoli na przechowywanie na nim materiałów wideo - możliwe jest zapisywanie na nim jedynie aplikacji i zapisanych danych z gier.

Wszystko co musisz wiedzieć o PlayStation 4 Pro

Nowa wersja odtwarzacza multimedialnego dla PlayStation 4 Pro pozwoli też na oglądanie materiałów 4K z użyciem gogli PlayStation VR. Materiały oglądane w ten sposób będą prezentowały się lepiej niż w jakości HD VR, bo rozdzielczość PS VR to 1920 x RGB x 1080. Sony przypomniało, że w jakości 4K mogliśmy dotychczas oglądać materiały z YouTube i Netflix. Aplikacja zostanie zaktualizowana jutro, czyli 28 marca 2017 roku.

Prezentacja PlayStation 4 Pro

 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/27/media-player-update-adds-support-for-4k-video-on-ps4-pro/

Tagi: