Daniel Stroński Daniel Stroński 27.03.2017 12:12
Mass Effect Andromeda sprzedaje się gorzej niż poprzedniczki
1218V

Mass Effect Andromeda sprzedaje się gorzej niż poprzedniczki

Mass Effect Andromeda, mimo kontrowersji, wspięło się na szczyt list sprzedaży w ubiegłym tygodniu. Nie jest to jednak poziom wcześniejszych odsłon.

Mass Effect Andromeda zadebiutowało na rynku w ubiegłym tygodniu i z miejsca popędziło na szczyt rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wyłączając pierwszą część, seria Mass Effect zawsze była w stanie to osiągnąć, chociaż trzeba zaznaczyć, że ME2 i ME3 miały lepszą sprzedaż od Andromedy w pierwszym tygodniu po swojej premierze. Podział popularności platform wygląda następująco: 55% dla PS4, 41% dla XOne oraz 4% dla PC (mowa tu wyłącznie o pudełkach z grami, nie wliczając cyfrowych wersji). Czołówka gier z tygodnia wcześniej pozostaje bez większych zmian. Z podium spadło Horizon Zero Dawn, zostawiając Tom Clancy's Ghost Recon: WildlandsLEGO Worlds na drugim oraz trzecim miejscu.

Mass Effect Andromeda jest "tylko" dobre - mamy pierwsze oceny

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Mass Effect: Andromeda (Nowość)
  2. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands (1)
  3. LEGO Worlds (2)
  4. Horizon Zero Dawn (3)
  5. Grand Theft Auto V (4)
  6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (6)
  7. FIFA 17 (5)
  8. Rocket League (7)
  9. Call of Duty: Infinite Warfare (8)
  10. Forza Horizon 3 (10)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

Źródło: http://www.chart-track.co.uk/?i=2616&s=1111

Tagi: BioWare charts Electronic Arts mass effect andromeda playstation 4 wyniki sprzedaży