Daniel Stroński Daniel Stroński 27.03.2017 10:29
Horizon: Zero Dawn ma szansę otrzymać tryb Nowej Gry+
1841V

Horizon: Zero Dawn ma szansę otrzymać tryb Nowej Gry+

Horizon: Zero Dawn to długa przygoda na dziesiątki godzin, ale niektórzy chcieliby dostać możliwość rozpoczęcia wszystkiego na jeszcze wyższym poziomie, zachowując część postępu. Taka okazja może niebawem nadejść.

Horizon: Zero Dawn przedstawia ogromny postapokaliptyczny świat wypełniony mechanicznymi bestiami. W obliczu metalowych potworów, resztki ludzkości muszą wykazać się sprytem, by przeżyć każde spotkanie i je pokonać. Dla niektórych graczy to jednak za mało i chcieliby większego wyzwania. Jest niby Bardzo Wysoki poziom trudności, ale z sandboksami takie decyzje nigdy nie są łatwe.

Co nowego w aktualizacji 1.10 do Horizon Zero Dawn?

Nie ma co rzucać się na głęboką wodę już na wstępie. A jeśli przeszliście grze na niższym poziomie trudności, żal porzucać kilkadziesiąt godzin włożonego czasu, by spróbować swoich sił na wyższym. Stąd niektórzy gracze domagają się trybu Nowa Gra+, gdzie moglibyśmy zachować część postępu, jak poziom doświadczenia, ekwipunek czy odkryte znajdźki, i w taki sposób stanąć przed nowym wyzwaniem. Nie myślcie jednak, że studio Guerrilla Games nie zdaje sobie sprawy z tych próśb.

Na Twitterze czuwający nad grą Mathijs de Jonge został spytany o Nową Grę+:

Nie jest to oczywiście potwierdzeniem, że taki tryb w końcu pojawi się w grze, ale najprawdopodobniej deweloper myśli nad sposobem implementacji Nowej Gry+. Jeszcze półtora miesiąca temu zwyczajnie odpisał, że niczego takiego nie planują, ale natłok pytań mógł zmienić zdanie twórców:

Mogłoby się to wiązać z zupełnie nowym poziomem trudności, a może zmianom uległ by endgame. Całkiem możliwe, że studio Guerrilla Games rozważa różne opcje i póki co nie chce niczego obiecywać.

Źródło: Twitter

Tagi: Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment