Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 23.03.2017 17:26
Prey - tylko Yu może ocalić świat
353V

Prey - tylko Yu może ocalić świat

Prey doczekało się nowego materiału. Twórcy przybliżą nam postać głównego bohatera i wytłumaczą dlaczego tylko on może ocalić świat. Szykuje się kolejny mocny tytuł dla graczy.

Prey zapowiada się intrygująco. Tytuł pod pewnymi względami bardzo przypomina pierwszą odsłonę Bioshock oraz Half Life. Podobnie jak w dziele Valve - studio Arkane nie chciało nadawać swojemu bohaterowi osobowości oraz charakteru, aby gracz lepiej wczuł się w jego rolę. Nowy materiał wideo pozwala lepiej przyjrzeć się pewnym aspektom gry i skupia na postaci protagonisty.

Prey. Twórcy przedstawiają pierwsze pół godziny rozgrywki

Prey pozwoli na wybór płci naszej postaci. Zagramy jako Morgan lub Morgana Yu, aby każdy mógł jak najlepiej wczuć się w główną postać. Kim jednak jest Yu? Jest to jedno z kluczowych pytań, na które gracz będzie musiał odnaleźć odpowiedź podczas gry. Na początku przygody nie będziemy wiedzieć co robimy na tajemniczej stacji Talos I. Gracz poczuje się zdezorientowany, nie będzie wiedział jak się znalazł w placówce oraz jakie eksperymenty na nim przeprowadzano. Jednym z celów będzie próba zbadania problemu i znalezienia wyjścia z niefortunnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. 

Bohater jest głównym uczestnikiem eksperymentu, który wymyka się spod kontroli i sprawia, że placówka zostaje zaatakowana przez obcą rasę Tyfonów. Morgan Yu będzie posiadał dostęp do mocy obcych, ale używanie ich wpłynie na naszą widoczność. Im częściej będziemy korzystać z nadnaturalnych zdolności, tym łatwiej będzie nas wytropić. Mało tego - wieżyczki obronne stacji zaczną nas uznawać za obce zagrożenie. Będziemy więc musieli używać mocy z rozwagą i nie zawsze na nich polegać.

Stacja Talos I nie jest miejscem całkowicie przejętym przez kosmitów. Gracz napotka na swojej drodze wiele bohaterów niezależnych i dostanie wybór odnośnie tego, czy pomóc im w przysługach o jakie nas proszą. To jak będziemy ich traktować będzie istotne dla całej gry. Te swoiste zadania będą wpływały na rozwój wydarzeń i ukształtują charakter oraz nastawienie naszej postaci. Tego typu wątki przełożą się również na zakończenie jakie otrzymamy.

Prey zadebiutuje na rynku już 5 maja. Poniżej materiał przybliżający głównego bohatera.

Prey - Zwiastun "Tylko Yu może ocalić świat"

 

Źródło: YouTube (BethesdaSoftworksUK)

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey wideo