Daniel Stroński Daniel Stroński 18.03.2017 11:43
Przegląd gier niezależnych #4 - Badass Hero, Time Recoil, Victor Vran i inne
666V

Przegląd gier niezależnych #4 - Badass Hero, Time Recoil, Victor Vran i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Badass Hero

Platformowy shooter inspirowany takimi grami jak Comix Zone i seria Metal Slug. Do komiksowego Multiverse'u zakradł się Chaos, który sprawił, że tytułowy Badass utracił moce. Teraz bohater będzie musiał powrócić do swoich najlepszych kadrów, by pokonać starych przeciwników i odzyskać moce. Poziomy i starcia z bossami mają urozmaicić bogaty arsenał wymyślnych broni, drzewka umiejętności oraz supermoce jak np. zamrażanie przeciwników czy spowolnienie czasu. 

Konsolowa premiera gry planowana jest na ten rok.

Badass Hero - zwiastun

Kona

Północna Kanada roku 1970. Nietypowa śnieżyca szaleje nad jeziorem Atamipek, gdzie nasz bohater, detektyw Carl Faubert, bada sprawę problem aktów wandalizmu bogatego właściciela myśliwskiej rezydencji. Oczywiście prowadzi to do znacznie poważniejszych i niebezpieczniejszych wydarzeń, co przekłada się na kilkugodzinną historię z perspektywy pierwszej osoby.

Gra zakradła się wczoraj po cichu do PS Store i wyceniona została na 84 zł.

Kona - zwiastun

Time Recoil

Twin-stick shooter z widokiem z góry, który został oparty na wyjątkowo oryginalnym pomyśle - każde zabójstwo spowalnia czas. Zabijanie przeciwników w krótkich odstępach czasu daje dodatkowo dostęp do specjalnych umiejętności jak przenikanie przez ściany i tworzenie eksplozji niszczących otoczenie. Wszystko po to, by odnaleźć szalonego naukowca Mr Time'a i zabić go, cofając się w czasie.

Premiera planowana jest na drugi kwartał tego roku.

Time Recoil - zwiastun

Little Hawk

Kolorowa platformówka, gdzie wcielamy się w młodego członka indiańskiego plemienia, który rusza na ratunek porwanej córce wodza. Młody Little Hawk skorzysta w swej wyprawie z nabywanych mocy zwierząt, które pozwolą mu m. in. na stworzenie żółwiej tarczy czy wykonanie potężnego gorylego skoku. To jednak tylko część gry, gdyż po ukończeniu wcielimy się w samą porwaną dziewczynę i poznamy historię z jej strony.

Wciąż trwa kickstarterowa zbiórka, by ufundować tę produkcję, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiera planowana jest na wrzesień tego roku.

Little Hawk - zwiastun

Victor Vran

Diablopodobny hack'n'slash, który dwa lata temu trafił na pecety, a teraz w "kompletnej i podkręconej" wersji zmierza na konsole. Tytułowy łowca demonów Victor Vran wyrusza na polowanie najniebezpieczniejszych potworów, a zrobi to wykorzystując potężne bronie, przejęte moce demonów i wyjątkowe stroje nadające specjalnych właściwości. Bohater nie musi zresztą działać sam, gdyż deweloper przewidział kooperację do czterech graczy przez Sieć.

Gra ma wejść na rynek późną jesienią tego roku.

Victor Vran - zwiastun

The Town of Light

Psychologiczny thriller przygodowy, który wrzuca nas do opuszczonego zakładu psychiatrycznego we Włoszech. Gra inspirowana jest rzeczywistymi wydarzeniami, a to, co przygotował dla nas deweloper, będziemy oglądać oczami 16-letniej dziewczynki Renée. Bohaterka, sama stopniowo tracąc rozum, zbada to miejsce, odkrywając mroczne sekrety na temat zakładu, jak i samej siebie.

Premiera planowana jest na późną jesień tego roku.

The Town of Light - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: