Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 17.03.2017 18:15
Korix. Retro RTS dla PlayStation VR z datą premiery
250V

Korix. Retro RTS dla PlayStation VR z datą premiery

Korix to retro strategia czasu rzeczywistego stylizowana na wczesne gry z tego gatunku. Tytuł zadziała w oszałamiającej liczbie 120 klatek na sekundę i zaoferuje kampanię dla jednego gracza oraz tryby rozgrywki wieloosobowej. Twórcy ogłosili właśnie datę debiutu produkcji.

Korix stylizowane jest na prostą i surową grafikę retro gier. Oferuje za to 120 klatek na sekundę i ciekawe wariację rozgrywki. Gracze mogą liczyć na kampanię jednoosobową trwającą około 5 godzin oraz kilka trybów wieloosobowych. Korix pozwoli zarówno na sieciową rozgrywkę kooperacyjną, jak i walkę przeciwko żywemu przeciwnikowi.

Korix. Retro strategia będzie pierwszym tytułem VR działającym w 120 fpsach

Korix ma stanowić mieszankę gatunkową strategii czasu rzeczywistego z grami typu tower defense. Wcielimy się w rolę dowódcy i będziemy zlecać rozkazy swojej armii. Rola gracza będzie polegała na budowania fortyfikacji obronnych i przejmowaniu surowców. Tytuł będzie działał natywnie w 120 klatkach na sekundę. Gra będzie wspierała PlayStation 4 Pro, gdzie dodatkowa moc konsoli przełoży się na lepszą jakość wyświetlanego obrazu oraz ładniejsze cienie.
 
 Premiera jeszcze w tym miesiącu. Twórcy ujawnili, że ich gra zadebiutuje na rynku 28 marca. 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/17/real-time-strategy-defence-title-korix-hits-playstation-vr-on-28th-march/

Tagi: Korix PlayStation 4 playstation 4 pro playstation vr Stellar VR