Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.03.2017 17:59
Shenmue 3. Twórcy chwalą się postępami nad projektem
456V

Shenmue 3. Twórcy chwalą się postępami nad projektem

Shenmue 3 to jedna z wielkich bomb, jakie Sony zaprezentowało podczas E3 w 2015 roku. Gra dopiero powstaje, ale fani którzy przez ponad 10 lat prosili o dokończenie historii Ryo Hazukiego na pewno wytrzymają jeszcze trochę. Najnowszy raport producenta pokazuje powrót jednego z najbardziej ikonicznych elementów pierwowzoru.

Shenmue zadebiutowało w Europie w grudniu 2000 roku. Była to jedna z pierwszych gier, która korzystała z funkcji QTE na taką skalę. Pod względem użycia tego systemu Shenmue było wręcz rewolucyjne. Oczywiście dzisiejsi gracze są przyzwyczajeni do tej funkcji, jednak 17 lat temu zastosowanie QTE w tak rozbudowanej formie było czymś niespotykanym.

Shenmue HD? Jest na to spora szansa

Shenmue to kultowa seria i jedna z legend naszej branży. Historia w grze nie została dokończona, a finansowa klapa podyktowana ogromnym budżetem sprawiła, że seria poszła w zapomnienie. W powstanie trzeciej odsłony mało kto wierzył, ale jednak gra ukaże się na rynku! Co prawda tworzona jest w iście ślimaczym tempie, ale ojciec pierwowzoru Yu Suzuki, zapewnia, że fani będą zadowoleni z ostatecznego efektu pracy całego zespołu. Dzisiejsze wideo przedstawia między innymi QTE. Możemy też zauważyć króciutkie fragmenty bezpośrednie rozgrywki, gdzie główny bohater otwiera szafkę i przesuwa skrzynkę. Mało? Cóż poradzić, lepsze to niż nic. Graczom, którzy znają pierwowzór nie trzeba mówić, że jest na co czekać. Osoby, które ominęły dwie pierwsze części niech trzymają kciuki za remaster, bo ostatnie wypowiedzi Segi sugerują, że jest szansa na jego powstanie.

Shenmue 3. Materiał ukazujący postępy prac nad tytułem

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/ysnet/shenmue-3/posts/1775306

Tagi: playstation 4 Shenmue III wideo Ys.net