Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.03.2017 16:31
Horizon Zero Dawn - świetna sprzedaż gry!
1336V

Horizon Zero Dawn - świetna sprzedaż gry!

Horizon Zero Dawn debiutowało na przełomie lutego i marca tego roku. Sony wiązało wielkie nadzieje z nową marką studia Guerrilla Games, mocno inwestując w marketing produkcji. Dzisiaj ujawniono nam sprzedaż gry po premierze. Jak widać po wyniku - inwestycja się opłaciła.

O sukcesie gry poinformowało Sony w informacji prasowej rozesłanej do mediów. Horizon Zero Dawn w ciągu dwóch tygodni od swojej premiery (w dniach 28.02-13.03) sprzedało się w 2,6 milionach sztuk. I mowa tutaj o sprzedaży do klienta końcowego, nie jak  często wydawcy podają - wysyłce do sklepów. Tak dobry wynik uczynił produkcję holenderskiego studia Guerrilla Games grą, która zalicza najlepszy start z wszystkich nowych marek od studiów podległych Sony na PlayStation 4.

Jak grać w Horizon Zero Dawn?

Jednocześnie jest to najlepszy wynik premierowej sprzedaży ze wszystkich gier, które do tej pory stworzyła ekipa Guerrilla Games. Jak komentuje taki wynik Hermen Hulst z ekipy GG?

Jesteśmy podekscytowani tym, jak gra została przyjęta przez krytyków i graczy. Stworzona gra jest owocem naszej pasji, więc to niesamowicie satysfakcjonujące, że podobna pasja i entuzjazm spływa od osób, które w grę zagrały.

To początek historii Aloy, początek eksploracji świata gry. Razem z zespołem będziemy mocno pracować, by rozwijać to, co udało nam się stworzyć.

Zadowolony jest także Shawn Layden, szef SIE WWS:

Wiedzieliśmy od początku, że Horizon Zero Dawn będzie czymś wyjątkowym, widząc więc tak pozytywny odbiór i to, że przełożył się on na sprzedaż gry wynagradza wszystko. Guerrilla stworzyło niesamowity świat, który wywołał niesamowite reakcje u graczy, którzy streamowali setki godzin gry i dzielili się zrzutami z niej. To pokazuje, jak duży wpływ na gry ma nasza produkcja.

My gratulujemy wyniku i życzymy ekipie kolejnych sukcesów.

Horizon Zero Dawn - zwiedzamy otwarty świat

 

Źródło: http://www.prnewswire.com/news-releases/horizon-zero-dawn-global-sales-exceed-26-million-300424597.html

Tagi: Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment