Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.03.2017 12:41
System Shock 3 znalazło wydawcę i pojawi się na PS4
508V

System Shock 3 znalazło wydawcę i pojawi się na PS4

System Shock 3 to pełnoprawna, trzecia odsłona kultowej serii, która zapoczątkowana została w 1994 roku. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że znalazł się wydawca, który wesprze projekt.

System Shock 3 powstaje w studiu Otherside Entertainment, złożonego z ludzi pracujących dotychczas nad takimi grami jak Thief: The Dark Projekt, Deus Ex, czy System Shock i System Shock 2. Wydawcą zgodziło się być Starbreeze, które do tej pory wydało wiele ciekawych i wysokiej jakości gier, jak PayDay 2 i Dead by Daylight.

System Shock 3 to pełnoprawna, trzecia odsłona kultowej serii gier FPP. Starbreeze mówi o zainwestowaniu 12 milionów dolarów, co według nich jest wystarczającą sumą aby móc wydać nową grę na PC i inne platformy. Później wydawca ma odzyskać 120% inwestycji i mieć 50% przychodu z każdego egzemplarza gry. Jednocześnie Otherside Entertainment jako deweloper zatrzyma wszystkie prawa do gry.

Na koniec warto wspomnieć, że obok System Shock 3 powstaje też całkiem nowa wersja System Shock z 1994 roku. Odnowiona wersja jest na wczesnym etapie produkcji, ale do tej pory mogliśmy zobaczyć jak prezentuje się w ruchu. Wspomniany reboot powstaje w studiu Nightdive Studios.

System Shock - odnowiona wersja klasyka na materiale z wersji pre-alpha.

 

Źródło: http://www.allgamesdelta.net/2017/03/starbreeze-to-publish-system-shock-3.html

Tagi: