Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.03.2017 00:31
For Honor. Ubisoft banuje oszustów
1215V

For Honor. Ubisoft banuje oszustów

For Honor zostało ciepło przyjęte przez społeczność graczy. Powiew świeżego powietrza na rynku gier dla wielu graczy zgrabnie łączy z sobą elementy bijatyki i gry MOBA. W grze obecnych jest także mnóstwo przedmiotów do zdobycie i ulepszenia, więc niektórzy postanowili wzbogacić się w nieuczciwy sposób.

Błyskawicznie po premierze For Honor, nieuczciwi gracze znaleźli sposób na zdobywanie punktów doświadczenia oraz przedmiotów po rundach nie robiąc nic w trakcie gry. Nazwano to AFK exploit i polegało to na tym, że po dołączeniu do rundy, oszust kładł pada, owijał go gumką tak, by postać biegała gdzieś na uboczu w kółko i tym samym czekał, aż pozostali gracze odwalą za niego całą robotę, a on tym samym zgarnie skarby jakby normalnie grał.

For Honor. Aktualizacja 1.03 - lista zmian

Oczywiście nikomu to się nie podobało, więc takich oszustów masowo zaczęto zgłaszać Ubisoftowi. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Firma postanowiła na dzień dobry zrobić czystkę i zbanowała tysiące graczy w For Honor. Na ten moment, 1500 graczy otrzymało trzydniowego bana. Kolejne 4000 wykrytych oszustów otrzymało ostrzeżenie od Ubisoftu. Jeśli nadal będą oszukiwać, otrzymają czasowego bana.

Każda osoba, która została ukarana otrzyma powiadomienie za pomocą maila z dokładnym wyjaśnieniem powodu takiej decyzji. Miejmy nadzieję, że chociaż jakiś promil oszustów zastanowi się nad swoim zachowaniem i zacznie grać normalnie.

For Honor - zwiastun pola walki w 360 stopniach

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/forhonor/comments/5z5ooc/actions_taken_against_afk_farmers/

Tagi: For Honor playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal