Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.03.2017 18:46
Strafe. Roguelike'owy FPS zalicza poślizg
293V

Strafe. Roguelike'owy FPS zalicza poślizg

Strafe to interesujące połączenie FPS-a i gatunku roguelike za którym stoi studio Pixel Titans. Gra pierwotnie miała pojawić się pod koniec tego miesiąca, ale wydawca tytułu - Devolver Digital - poinformował, że niestety, Strafe się spóźni.

Strafe swoją stylistyką nawiązuje do złotych czasów lat 90., gdy na rynku królował Unreal Tournament razem z Quake III: Arena, które pojawiło się krótko po produkcji ekipy Epic Games. Od porównań z tymi tytułami ciężko uciec przy patrzeniu na Strafe. Grafika żywcem przypomina lata 90. podbite do rozdzielczości HD. By jednak tchnąć nowego ducha w strzelanki z perspektywy pierwszoosobowej, deweloper dodał tutaj elementy roguelike'a.

Więcej o Strafe w naszej bazie gier

Pierwotnie planowano wydać Strafe pod koniec marca, ale niestety, z powodu problemów, premierę przesunięto o dwa miesiące. Strafe pojawi się więc 9 maja 2017 roku w cyfrowej dystrybucji. Produkcja pozwoli wcielić się nam w postać Scrappera, który otrzymał niesamowicie niebezpieczną misję na krańcu galaktyki, którą musi wykonać. Ekipa Pixel Titans o swoim produkcie mówi najlepsza gra jaka powstała od momentu zapowiedzi oraz tytuł, który przesuwa granicę fotorealistycznej grafiki. Cóż, autorom wypada pogratulować autoironii i poczucia humoru.

Strafe - zwiastun przedstawiający grę

 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/13/retro-roguelike-sci-fi-shooter-strafe-hits-ps4-on-9th-may/

Tagi: Devolver Digital Pixel Titans PlayStation 4 Strafe