Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.03.2017 14:57
Prey - ponad 40 minut z rozgrywki na nowym wideo
571V

Prey - ponad 40 minut z rozgrywki na nowym wideo

Prey na tegorocznym PAX East zostało zaprezentowane na panelu twórców. Dzisiaj możemy zobaczyć materiał, jaki został pokazany podczas imprezy.

Prey będzie wyjątkowym tytułem, który ma podarować graczom rozgrywkę pełną niespodzianek i wyjątkowych możliwości. Na dzisiejszym wideo z rozgrywki zobaczymy ponad 40 minut gry i już w pierwszych minutach widać, z jak ciekawą produkcją mamy do czynienia.

Walka z fantomami na wideo w Prey.

Prey na wspomnianym wideo zaprezentuje nam trzy różne bronie, ale twórca prezentujący swoje dzieło zapewnia, że będzie ich więcej w samej grze. Zaznacza też, że to jakie bronie odkryjemy i na jakim etapie uzależnione będzie od indywidualnego stylu każdego gracza.

Prey w swoim systemie oferować będzie też możliwość wcielenia się w postacie różnej płci. Nie wpłynie to na przebieg gry, ale na kilka szczegółów jak to w jaki sposób będą się do nas zwracać inni. Oprócz tego pojawi się uproszczony system rozwoju postaci, rozwoju uzbrojenia i tworzenia nowych przedmiotów. Wszystko to, co pomoże nam w walce z Obcymi.

Zobaczymy też jak w Prey wykorzystamy uzbrojenie. Począwszy od zwykłego klucza, którym będziemy uderzać w otoczenie w celu sprawdzenia, czy jednego rodzaju Obcy nie przybrały formy na przykład krzesła, a kończąc na chociażby wyjątkowej broni, która za pomocą substancji unieruchomi przeciwników czy wrogie maszyny. Na materiale widać też, że do obsługi komputera czy otwarcia drzwi możemy użyć znalezione hasło lub po prostu złamać zabezpieczenia hakowaniem.

Prey zapowiada się na bardzo ciekawy tytuł, który może kojarzyć się z grami takimi jak Bioshock czy Half-Life 2. Wygląda na to, że twórcy zamierzają dostarczyć nam wyjątkową grę, która ma spore szanse na odświeżenie gatunku. Tym bardziej, że będziemy mogli nabywać umiejętności przeciwników i w taki sam sposób jak oni, wykorzystywać otoczenie.

Prey zapowiedziane zostało na datę 5 maja 2017 roku. Będzie to całkowity początek dla serii, w związku z tym iż prace nad kontynuacją pierwowzoru zostały anulowane - wydawca nie widział przyszłości dla tamtego projektu. Za produkcją nowego Prey stoi Arkane Studios Austin - studio, które dostarczyło nam chociażby Dishonored. Poniższy materiał trwa ponad 40 minut i przedstawia początek gry. Zapis pochodzi z imprezy PAX East 2017.

Prezentacja rozgrywki Prey na nowym materiale wideo

 

Źródło: https://www.youtube.com

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks pax east PlayStation 4 prey wideo