Daniel Stroński Daniel Stroński 11.03.2017 11:21
Przegląd gier niezależnych #3 - Ape Out, Blackwood Crossing, Aftercharge i inne
619V

Przegląd gier niezależnych #3 - Ape Out, Blackwood Crossing, Aftercharge i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Ape Out

Oryginalny stylistycznie beat'em up, gdzie akcję obserwujemy od góry, a bohaterem jest potężny goryl. Losowo generowane poziomy zrodzą hordy przeciwników, a ich broń i tarcze przydadzą się w pokonywaniu kolejnych wrogów. Wszystko to z wyjątkową oprawą jazzową, pozwalającą twórcom nazywać swój tytuł "rytmiczną przemocą". Takie jazzowe Hotline Miami.

Premiera planowana jest na tegoroczne lato.

Ape Out - zwiastun

Blackwood Crossing

Życie dwóch sierot, rodzeństwa Scarlett i Finna, odmienia się, gdy odwiedza ich magiczna postać podczas podróży pociągiem. Wagony stają się ruchomymi częściami lasów, a sami bohaterowie zaczynają patrzeć na siebie nawzajem inaczej. Ta przygodówka wrzuca nas w skórę Scarlett, która dowie się nowych rzeczy zarówno o sobie, jak i swoim bracie. Twórcy zapowiadają opowieść o życiu, miłości i stracie.

Premiera gry zaplanowana została na 5 kwietnia w cenie 67 zł (53,60 zł PS+ w przedsprzedaży już teraz).

Blackwood Crossing - zwiastun

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Wielka przygoda w otwartym świecie inspirowana takimi grami jak Bastion czy serie Harvest Moon, Elder Scrolls i Legend of Zelda, a wszystko to od byłych członków studia Rocksteady. Rozpoczynamy jako jeden z grupy rozbitków u brzegu wyspy Gemea i postaramy się przetrwać. W tym celu nasz bohater będzie się trudnił uprawą roślin, łowieniem ryb, gotowaniem i wytwarzaniem przedmiotów, nawiązując przyjaźnie z resztą postaci i próbując uchronić wyspę od mrocznej mgły wyniszczającej ten mały raj.

Premiera wyznaczona została na 18 lipca tego roku.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles - zwiastun

God Wars Future Past

Taktyczne RPG od Kadokawa Games, gdzie poznamy historię dziewczyny mającej zostać poświęconą, by powstrzymać naturalne katastrofy gnębiące krainę Mizuho. Bohaterka ucieka ze swoim przyjacielem, nie godząc się na swoje przeznaczenie. Co do samej rozgrywki, w turowym systemie walki mamy kontrolować wieloosobową drużynę wojowników, przy czym deweloper zapowiedział 30 klas postaci, 200 broni do wyboru i ponad 600 odmiennych umiejętności postaci.

Gra trafi do sprzedaży w Europie później niż zapowiadano, bo dopiero 16 czerwca tego roku.

God Wars Future Past - zwiastun

Aftercharge

Nietypowa gra wieloosobowa FPP, gdzie naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny - jedna to niewidzialne roboty, a druga składa się z niezniszczalnych obrońców. Celem tych pierwszych jest zniszczenie sześciu ekstraktorów na planszy, a drużyna obrońców nie może do tego dopuścić. Problem polega na tym, że roboty stają się widoczne podczas ataku, ale można też wykorzystać do do odwrócenia uwagi dla reszty ekipy.

Gra planowana jest na przyszły rok.

Aftercharge - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: PlayStation 4 przegląd gier niezależnych wideo