Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 10.03.2017 18:08
Rocket League przekroczyło pułap 10 milionów sprzedanych sztuk!
313V

Rocket League przekroczyło pułap 10 milionów sprzedanych sztuk!

Rocket League okazało się gigantyczny sukcesem wybudowanym na udostępnieniu gry nieodpłatnie dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus. Popularność gry wcale nie maleje i zbiegiem czasu nabiera tylko na silę. Twórcy przekroczyli niedawno kolejny próg i poruszają kwestię kontynuacji.

Rocket League to gigantyczny sukces, którego nikt nie mógł przewidzieć. Tytuł zadebiutował w usłudze PlayStation Plus w lipcu 2015 roku i okazał się szalenie popularną grą. Nieszablonowe podejście do tematu i niezwykle prosty pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a odbiór tytułu pozwolił całemu studiu stanąć na nogi.

Rocket League porównanie wersji PS4 i PS4 Pro

Rocket League ciągle jest rozwijane nowymi dodatkami. Gra jakiś czas temu otrzymała wsparcie dla mocniejszej konsoli PlayStation 4 Pro i ciągle przyciąga miliony graczy do telewizora. Twórcy osiągnęli kolejny próg i ogłosili, że Rocket League rozeszło się w ponad 10,5 milionach egzemplarzy. Baza wszystkich graczy sięga niemal 29 milionów użytkowników. Na tę wysoką liczbę przekładają się zarówno osoby, które dostały grę za darmo w ramach abonamentu PlayStation Plus jak i osoby grające na podzielonym ekranie. Studio Psyonix jest niezwykle zadowolone ze swojego dzieła i sukcesu jaki osiągnęli. Rocket League zadebiutowało na rynku ponad półtora roku temu, ale baza graczy ciągle rośnie. 

Właśnie z tego powodu twórcy nie zamierzają w najbliższym czasie stworzyć Rocket League 2. Zamiast tego wolą rozwijać i rozbudowywać swój bazowy produkt. Jeśli wpadną na nowy pomysł to wolą zaimplementować go do Rocket League zamiast zmuszać graczy do kupienia kolejnej gry z powodu kilku nowinek. Według twórcy, era zmuszania graczy do kupowania kolejnych części danej gry i wyciągania od nich na nowo pieniędzy minęła. Teraz liczy się model usługowy, który pozwala na ciągłe rozwijanie produkcji dopóki jest ona popularna.

Druga część Rocket League prędko nie nadjedzie, ale możecie być pewni, że twórcy nadal będą wspierać swoje dzieło.

Rocket League - zwiastun dodatku Hot Wheels

 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/rocket-league-passes-105-million-sales-as-dev-expl/1100-6448621/

Tagi: Psyonix rocket league wideo