Daniel Stroński Daniel Stroński 10.03.2017 18:28
The Persistence. Survivalowy horror na PlayStation VR czerpie z gatunku roguelike
828V

The Persistence. Survivalowy horror na PlayStation VR czerpie z gatunku roguelike

The Persistence od twórców gier The Playroom ma pokazać, co oznacza strach w goglach wirtualnej rzeczywistości. Gotowi na nowy survival horror połączony z roguelike'iem?

The Persistence to VR-owy survival horror tworzony przez studio Firesprite - ludzi odpowiedzialnych za The Playroom i The Playroom VR (wtedy jeszcze jako liverpoolskie studio Sony). Wcielimy się tam w członka załogi, która ma zbadać tajemniczą gwiazdę. Eksperyment zakończył się jednak porażką, a komputer na pokładzie futurystycznego statku spróbował uratować zmarłą załogę. Niestety, w wyniku wypadku zaczęli zamieniać się w mutantów.

6 najlepszych horrorów na PS4

Gracz przyjmuje rolę osoby wybudzonej ze snu kriogenicznego. Naszym zadaniem jest odpalenie silników i ucieczka z tego przeklętego miejsca, a każda śmierć wrzuci nas w buty kolejnej postaci i przy okazji stworzy losowo rozkład statku na nowo. Wśród wyposażenia znajdziemy urządzenie pobierające komórki macierzyste z wrogów, granaty tworzące miniaturowe czarne dziury oraz serum dające nam przez chwilę supersiłę. Co więcej, zbierane komórki pozwolą ulepszyć nasze kolejne postacie, zwiększając ich szybkość i życie. Na deser specjalna aplikacja na smartfony, która umożliwi innym graczom zalogować się do komputera pokładowego i obejrzeć rozkład pomieszczeń z potworami i przedmiotami, także znalazło się miejsce dla więcej niż jednego gracza.

The Persistence na razie pozostaje bez szczegółów na temat daty premiery.

The Persistence - zwiastun

 

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: firesprite galeria playstation 4 PlayStation 4 Pro Playstation VR the persistence wideo