Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.03.2017 17:41
Uncharted: The Lost Legacy będzie posiadało największą mapę z całej serii
2215V

Uncharted: The Lost Legacy będzie posiadało największą mapę z całej serii

Uncharted: The Lost Legacy powoli wyłania się z cienia. Kwietniowy numer magazynu Game Informer przynosi kolejne wieści na temat wyczekiwanej gry. Naughty Dog dzieli się z nami ciekawostkami i pomysłami odnośnie najnowszej produkcji.

Uncharted: The Lost Legacy stanowi jedną z największych atrakcji kwietniowego numeru magazynu Game Informer. Na łamach miesięcznika firma Naughty Dog postanowiła podzielić się kilkoma ciekawymi informacjami o swojej najnowszej produkcji, która prawdopodobnie zamknie jedną z najpopularniejszych serii w dorobku Sony i Naughty Dog.

Uncharted: The Lost Legacy będzie ostatnim tytułem z serii?

Uncharted: The Lost Legacy to następna samodzielna gra ikonicznej serii Sony. Tytuł będzie nieco krótszy niż pełnoprawna przygoda. Dowiedzieliśmy się za to, że na potrzeby najnowszej gry Naughty Dog przygotowało największą mapę z serii, która pod względem wielkości przekroczy rozmiary pięknego Madagaskaru z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Chodzi o Ghaty Zachodnie, pasmo górskie znajdujące się w Azji Południowej. Główny projektant James Cooper wytłumaczył, że pod względem geograficznym teren będzie znacznie większy niż Madagaskar, który do tej pory dzierżył miano największej miejscówki zaprojektowanej na potrzeby całej serii. Kurt Margenau będący reżyserem gry dodał, że gracze nie będą zmuszeni do podążania jedną ustaloną z góry ścieżką. Według niego, Ghaty Zachodnie dostarczą prawdziwego poczucia eksploracji, niespotykanego nigdy wcześniej w serii Uncharted. Każdy poziom w Uncharted: The Lost Legacy będzie posiadał własny motyw przewodni. Ghaty Zachodnie skupią się na ukazaniu wodospadów, silnych prądów, błotnistych terenów i głazów. Będą to elementy, które trudno pokonać. W grze znowu pojawi się jeep z linką holowniczą, dzięki któremu pokonamy trudności terenu.

Margenau dodaje, że Naughty Dog jeszcze nigdy nie stworzyło tyle dodatkowej zawartości pobocznej. W Uncharted: The Lost Legacy gracze będą mogli znaleźć wiele ukrytych skarbów, broni, pobocznych starć i specjalnych wydarzeń aktywujących dodatkowe dialogi między bohaterami.

Chloe w przeciwieństwie do Nathana Drake'a nie będzie posiadała papierowego dziennika. Zamiast tego będzie korzystała z telefonu, aby nagrywać swoje aktywności i zapisywać notatki. Reżyser stwierdził, że to bardziej pasuje do jej charakteru.

Naughty Dog podzieliło się również ciekawostką na temat wyboru głównych bohaterów. Twórcy rozważali inne postacie zanim padło na duet Chloe i Nadine. Zastanawiano się nad różnymi kombinacjami. Między innymi przyglądano się Samowi i Sully'emu czy Nathanowi i jego córce Cassie. Naughty Dog odrzuciło jednak te pomysły. Według nich w przypadku Sully'ego przeszkadzał wiek postaci, który narzucałby ograniczenia w rozgrywce. Rozważano więc przedstawić jego przeszłość, ale pomysł również porzucono. Dlatego, że bohater należał w przeszłości do marynarki i uznano to za zbyt mało ekscytującą tematykę, aby robić z tego osobną grę. Cassie odpadła z powodu broni. Naughty Dog uznało, że dawanie nastolatce pistoletu jest złym pomysłem. W końcu padło na Chloe i Nadine, które nadawały się najlepiej do nowej przygody i nie narzucały na twórców żadnych ograniczeń.

Uncharted The Lost Legacy to również nowa historia do śledzenia. Game Informer rzuca trochę światła na kolejne szczegóły na temat fabuły gry. Chloe i Nadine wyruszą w podróż w poszukiwaniu klejnotu, który został stworzony przez ludzi z Indii w celu uhonorowania historii hinduskiego boga Ganeshy. Nie jest to faktyczny artefakt istniejący w rzeczywistym świecie a wymysł Naughty Dog

Zrozumienie historii Ganeshy będzie ważne w życiu Chloe. Kobieta wyruszając w swoją wyprawę będzie musiała zrewidować spojrzenie na temat legendy i pod koniec gry zrozumie ją w zupełnie inny sposób niż miało to miejsce na początku.

Naughty Dog spędza również dużo czasu na rozmowach, aby upewnić się, że firma nie urazi w żaden sposób mniejszości i przedstawicieli jakiejkolwiek religii. Twórcy starają się odpowiednio i z szacunkiem przedstawić ludzi żyjących w regionach Indii.

Uncharted: The Lost Legacy będzie oferowało dostęp do trybu wieloosobowego z Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz trybów przetrwania. Tytuł kupimy zarówno w pudełku jak i cyfrowo, chociaż twórcy nie są jeszcze gotowi, aby przedstawić cenę swojej najnowszej gry. Osoby, które zakupiły Uncharted 4 w cyfrowej edycji deluxe lub kupiły Explorer's Pack do 13 grudnia 2016 roku otrzymają bezpłatny dostęp do Uncharted: The Lost Legacy. Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale nie znamy dokładnej daty jej premiery.

Źródło: Game Informer

Tagi: Naughty Dog playstation 4 Sony Interactive Entertainment Uncharted: The Lost Legacy