Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.03.2017 20:53
Prey. Walka z fantomami na nowym nagraniu
529V

Prey. Walka z fantomami na nowym nagraniu

Prey dostało dzisiaj nowe nagranie prezentujące walkę z czyhającym na każdym kroku zagrożeniem.  Nie da się ukryć, że tytuł bardzo przypomina Half Life i Bioshock, ale nikt chyba nie będzie na to narzekał.

Prey zrywa z poprzednikiem i stanowi nowy początek dla całej marki. Gra zadebiutuje już w maju bieżącego roku i zaoferuje graczom szerokie spektrum możliwości. Wiemy, że za pomocą specjalnych zdolności głównego bohatera będziemy mogli się wcielić w postać banana lub kubka.

Prey. Nowy materiał pokazuje jak przetrwać w formie kubka

Prey prezentuje swoje wdzięki na nowym materiale. Tym razem możemy się przyjrzeć walce z zdradzieckimi fantomami. Przeciwnicy czyhają na nas na każdym kroku i przemierzanie placówki nie będzie należeć do bezpiecznych zadań. Wrogowie potrafią opętywać ciała innych ludzi oraz przyjmować postać elementów otoczenia, więc gracz będzie musiał ciągle trzymać rękę na pulsie. Eksploracja stacji Talos I oraz walka kluczem francuskim przypomina pod względem klimatu i wyglądu takie kultowe tytuły jak Half Life czy Bioshock.

Prey zaoferuje mocny klimat. Głównym bohaterem jest niejaki Morgan, człowiek, który po przebudzeniu dowiaduje się o tym, że przeprowadzano na nim eksperymenty mające zmienić całą rasę ludzką. Gracze będą korzystać z ciekawych mocy psychicznych pozwalających im opętać elementy otoczenia. Za pomocą mocy Mimic będziemy mogli "wejść" w kubek lub jabłko, którym następnie przetoczymy się przez niewielki otwór w ścianie i przejdziemy do niedostępnych wcześniej miejsc. Gracz będzie mógł korzystać z broni obcych oraz tych pozostawionych na stacji Talos I. Na nagraniu widzimy chociażby karabin strzelający szybko twardniejącą pianką, który możemy wykorzystać do zatamowania wycieku gazu lub w celu unieruchomienia wrogów. Materiał wideo prezentuje również minigrę polegającą na hakowaniu zamkniętych drzwi oraz korzystanie z stacji medycznych

Prey zadebiutuje na rynku stosunkowo niedługo, bo za niecałe dwa miesiące. Premiera odbędzie się 5 maja 2017 roku. Będzie to kolejny ciekawy tytuł w portfolio Bethesdy. Za produkcję odpowiada Arkane Studios, które zasłynęło z ciepło przyjętej przez graczy i recenzentów serii Dishonored.

Prey. Walka z fantomami na nowym nagraniu wideo

 

Źródło: YouTube (GameSpot)

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey wideo