Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.03.2017 17:12
Overwatch. Blizzard planuje dostarczyć więcej materiałów rozwijających tło fabularne
409V

Overwatch. Blizzard planuje dostarczyć więcej materiałów rozwijających tło fabularne

Overwatch dostanie niedługo nową postać o nazwie Orisa. Blizzard jednak nie stworzył dla niej żadnej animacji czy komiksu opowiadającego jej historię. Niektórzy fani obawiali się, że firma przestanie rozwijać historię swojego nowego uniwersum.

Overwatch doczeka się nowej postaci z klasy tank, która skupi się na umiejętnościach obronnych i ściąganiu na siebie uwagi przeciwnej drużyny. Orisa jest już dostępna na serwerach testowych i niedługo powinna zostać udostępniona również graczom konsolowym. Firma Blizzard przyzwyczaiła graczy do świetnych zwiastunów promujących postacie. Krótkie filmiki zyskały sympatię wielu graczy i prezentowały jakość kojarzącą się chociażby z filmami wytwórni Pixar. Materiały wideo rozbudowywały tło fabularne całej gry oraz nadawały poszczególnym bohaterom unikalne relacje, osobiste rozterki i głębie charakteru. 

Overwatch. Blizzard ujawnia nową postać

Blizzard co jakiś czas wypuszcza również numery komiksów. Jeden z ostatnich wywołał burzę wśród społeczności za sprawą ujawnienia seksualności jednej z bohaterek, Smugi. Nowa postać, Orisa, dostała tylko dosyć oszczędny zwiastun, co spowodowało obawy wśród fanów, którzy zaczęli się zastanawiać czy firma odpuszcza rozbudowywanie historii gry. Michael Chu na oficjalnym forum Battle.net postanowił skomentować sprawę w następujący sposób

Cześć wszystkim!

Tak jak pisałem wcześniej, pracujemy nad wieloma rzeczami. Orisa oraz jej geneza są pierwszymi nowościami udostępnionymi w tym roku. Jeden z naszych celów na 2017 rok zakłada częstsze wypuszczanie i tworzenie materiałów skupionych na historii gry. Jesteśmy tym bardzo zajęci.

Planujemy też niewielką niespodziankę, która czai się tuż za rogiem, wyczekujcie jej!

Overwatch będzie więc nadal rozbudowywane. Nie tylko za sprawą nowości w rozgrywce wieloosobowej, ale i treści poszerzających osobowości różnorodnych bohaterów.

Overwatch - zwiastun zapowiadający nową postać

 

Źródło: https://us.battle.net/

Tagi: Activision-Blizzard Blizzard Overwatch PlayStation 4 wideo