Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 07.03.2017 14:31
Gran Turismo Sport z nowym zwiastunem i galerią
1747V

Gran Turismo Sport z nowym zwiastunem i galerią

Gran Turismo Sport według dostępnych informacji ma się pojawić jeszcze w tym roku, ale wciąż nie wiadomo jaki miałby być to miesiąc. Tymczasem Sony udostępnia zwiastun, który prezentuje wdzięki maszyny mającej pojawić się w najnowszej odsłonie legendarnej serii.

Gran Turismo Sport to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie będziemy mogli ścigać się w najnowszej odsłonie serii od Polyphony Digital. Tymczasem Sony udostępniło nowy zwiastun i galerię. Dzięki nowym materiałom możemy zobaczyć jak prezentuje się nowy pojazd, który pojawi się w Gran Turismo Sport.

Interesuje Cię Gran Turismo Sport? Z naszej bazy gier dowiesz się więcej!

Gran Turismo Sport kontynuuje inicjatywę spod znaku Gran Turismo Vision, która po raz pierwszy zaistniała w Gran Turismo 6. Polega ona na współpracy deweloperów i projektantów samochodów w tworzeniu prototypów, które pojawią się w grze. Zdarzają się jednak wyjątki i czasem owe samochody trafiają do sprzedaży w bardzo ograniczonych ilościach.

Takim przypadkiem jest Pininfarina Fittipaldi EF7, który pojawi się w Gran Turismo Sport. Maszyna trafi nie tylko do gry, ale zostanie wyprodukowana w kilku rzeczywistych sztukach. Wybrańcy których stać na zakup takiego pojazdu, zostaną przyuczeni do szybkiej jazdy. Takich nauk udzieliłby sam mistrz F1 i IndyCar, Emerson Fittipaldi.

Pininfarina Fittipaldi EF7 - prototyp który pojawi się w Gran Turismo Sport został zaprojektowany przez Pininfarinę i oparty na wizji Emersona Fittipaldiego. Pininfarina to biuro projektanckie mieszczące się we Włoszech i specjalizujące się w projektowaniu karoserii samochodów wyścigowych. Przy powstawaniu samochodu udział miała jeszcze niemiecka firma HWA AG, która zajęła się osiągami maszyny. Samochód ma być łatwy w opanowaniu dla każdego kierowcy. Pojazd został zaprezentowany dzisiaj na Motor Show 2017 w Genewie.

Gran Turismo Sport to najnowsza odsłona legendarnej serii Gran Turismo, która na konsolach Sony istnieje od pierwszego PlayStation. Na przestrzeni lat zyskała sobie status kultowej i miano najlepszego symulatora wyścigów. Dzisiaj, mimo sporej konkurencji, Gran Turismo Sport jest jedną z najważniejszych premier tego roku. Tytuł ma pozwolić na obsługę PlayStation VR. Premiera przewidziana jest na ten rok, ale to wszystko co wiadomo na ten moment.

Zwiastun prezentujący Pininfarina Fittipaldi EF7 - samochód mający pojawić się w Gran Turismo Sport

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/03/07/gran-turismo-sport-gets-new-screenshotstrailer-fittipaldi-ef7-vision-gran-turismo/

Tagi: Gran Turismo Sport PlayStation 4 playstation vr Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment