Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.03.2017 13:26
Horizon: Zero Dawn bije rekordy sprzedaży
2617V

Horizon: Zero Dawn bije rekordy sprzedaży

Horizon: Zero Dawn to po Uncharted 4 najważniejsza premiera na najnowszy sprzęt Sony. Warto dodać, że mówimy tu jednak o całkiem nowej marce, co jest tym większym sukcesem.

Horizon: Zero Dawn to najważniejsza premiera tego roku dla Sony, ale jak się okazuje nie tylko. Innym tak głośnym tytułem jest "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" i mimo, iż tytuł Nintendo zgarnia lepsze oceny, nie udało się mu wejść na sam szczyt listy UK Charts.

Więcej informacji o Horizon: Zero Dawn znajdziesz w naszej bazie gier.

Koronę zgarnęło Horizon: Zero Dawn, które jednocześnie stało się najgłośniejszym startem nowej marki. Takie sukcesy cieszą, bo jest to drugi ekskluzywny tytuł na PlayStation 4, który zyskał tak wielką popularność. Oto jak prezentuje się pierwsze 10 miejsc na liście UK Charts.

  1. Horizon: Zero Dawn
  2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  3. Grand Theft Auto V
  4. 1-2 Switch
  5. For Honor
  6. FIFA 17
  7. Super Bomberman R
  8. Rocket League
  9. Sniper Elite 4
  10. Battlefield 1

Przypominamy, że w naszej recenzji Horizon: Zero Dawn otrzymało solidne 8/10. Autor recenzji docenił pięknie wykreowany, otwarty świat i napisaną historię, aczkolwiek nie do końca przekonały go postacie. Niemniej Guerilla Games dostarczyło najpiękniejszą jak dotąd grę z otwartym światem, co skłoniło nawet twórców Wiedźmin 3: Dziki Gon do złożenia gratulacji.

Horizon: Zero Dawn - zwiastun fabularny

Horizon: Zero Dawn nie obyło się jednak bez problemów technicznych, które w taki wielkich produkcjach nie dziwią zbytnio. Problem dotyczy zapisywania postępu misji fabularnych. Te jednak zostaną naprawione w ostatniej łatce, która dopiero co się pojawiła.

Horizon: Zero Dawn dostępne jest w sklepach już od 1 marca, więc jeśli jesteście entuzjastami gier z otwartym światem, to zachęcamy do wybrania się po swój egzemplarz. Jak widać gra zachwyca graczy na całym świecie, o czym świadczą wysokie oceny i wyśmienita sprzedaż, która uczyniła najnowsze dziecko Guerilla Games najlepszym startem nowej marki w historii. Mimo iż poprzednimi dziełami twórców są gry z gatunku FPS spod znaku Killzone, nie przeszkodziło im to w odnalezieniu się w stworzeniu zgoła innej produkcji.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/horizon-zero-dawn-beats-zelda-to-no-1/0179703

Tagi: