Daniel Stroński Daniel Stroński 04.03.2017 11:50
Przegląd gier niezależnych #2 - Snake Pass, Aven Colony, The Other 99 i inne
813V

Przegląd gier niezależnych #2 - Snake Pass, Aven Colony, The Other 99 i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Snake Pass

O platformówce z wężem obwijającym się wokół elementów otoczenia już słyszeliśmy, ale kwestia tego, czy gra odniesie jakikolwiek sukces, leży w sterowaniu. Pomysł brzmi ciekawie, lecz niejedna gra niezależna pokazała już, że dobry pomysł czasem nie idzie w parze z solidnym wykonaniem. Deweloper postanowił przybliżyć nam sposób, w jaki kontroluje się gadziego protagonistę na dłuższym filmiku.

Premiera jeszcze w tym miesiącu, 29 marca.

Snake Pass - prezentacja sterowania

 

Aven Colony

Ludzkość jest zagrożona i tylko nasze umiejętności strategicznej rozbudowy pozaziemskiej kolonii mogą ją uratować. Naszym zadaniem jest dbanie i rozwój bazy na planecie Aven Prime, gdzie skrywają się ostatni ludzie. Kierujemy ich poczynaniami i to od nas będzie zależało, czy poradzą sobie w nowym otoczeniu, przy okazji poznając tajemnice skrywane przez to miejsce.

Premiera planowana jest na drugi kwartał tego roku.

Aven Colony - zwiastun

 

Unbox: Newbie's Adventure

Globalne Usługi Pocztowe wpadły na pomysł stworzenia paczek, które same się dostarczają do adresata. Gracz wcieli się w jedną z nich imieniem Newbie, która zmierza do celu... ale skoro już jest na tropikalnej wyspie, to da sobie chwilę, by się zabawić. Szykujcie się na zwiedzanie wyspy, walki i wyścigi z innymi graczami (multiplayer do czterech osób naraz) oraz rozmaite wyzwania.

Gra ma trafić do sprzedaży latem tego roku.

Unbox: Newbie's Adventure - zwiastun

 

The Other 99

Trochę przygodówka, trochę survival, trochę horror, a wszystko to na wyspie w więzieniu, gdzie znalazło się 99 zagubionych osób i wygra ten, kto przetrwa najdłużej. Gra ma dać wiele odmiennych możliwości radzenia sobie z agresywniejszymi współwięźniami, ale jeśli powinie Wam się noga i bohater umrze - nie wróci już do świata żywych.

Gra jest już pół roku w wczesnym dostępnie na Steamie i na razie nie ustalono konsolowej daty premiery.

The Other 99 - zwiastun

 

428: Shibuya Scramble

Japońska Shibuya to miejsce najdziwniejszych zdarzeń. 428: Shibuya Scramble korzysta z prawdziwych fotografii i materiałów live-action z prawdziwymi aktorami, by oddać nam kinowe doświadczenie growe. Detektyw, dziennikarz, były lider gangu,naukowiec i gość uwięziony w stroju kota wplączą się w serię wydarzeń, która ma zaszokować graczy. Jest to pięć połączonych ze sobą historii, w których ciężkie decyzje będziemy podejmować my sami. Przygotowano ponad 50 finałów, dodatkowe tryby i bonusowe scenariusze.

Premiera jesienią 2018 roku.

Źródło: informacje prasowe

Tagi: PlayStation 4 przegląd gier niezależnych snake pass Sumo Digital wideo