Daniel Stroński Daniel Stroński 03.03.2017 17:01
Hellblade: Senua's Sacrifice można już przejść od początku do końca
510V

Hellblade: Senua's Sacrifice można już przejść od początku do końca

Hellblade: Senua's Sacrifice mieliśmy dostać jeszcze w ubiegłym roku, ale proces tworzenia się wydłużył. Wszystko jest jednak na dobrej drodze.

Hellblade: Senua's Sacrifice było planowane na 2016 rok, ale deweloper Ninja Theory to bardzo małe studio z ograniczonym budżetem, a wydawanie gry samemu nie jest łatwe. Były opóźnienia, ale ambitna historia celtyckiej wojowniczki z problemami psychicznymi weszła już do fazy testów wersji alpha.

Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice przedstawiają system walki

Wersja alpha oznacza tyle, że grę można przejść od początku do końca. Jest to stabilna wersja, choć wielu elementów produkcji jeszcze nie skończono lub po prostu na razie ich nie ma. Deweloper na oficjalnym blogu PlayStation podzielił się informacją wejścia do alphy, przy czym zaznaczył, że "wciąż jest masa rzeczy do roboty". Najważniejsze, że główny szkielet już jest i gra powoli zmierza ku swojej finalnej wersji.

Wszystkie sceny wykorzystujące technologię motion capture zostały nagrane, jest też komplet plików dźwiękowych stanowiących wypowiedzi każdej z postaci w grze. Teraz tylko beta, mastering i po ostatnich szlifach - wyczekiwana premiera. Przy okazji dostaliśmy kolejną część dzienników deweloperskich, tym razem o celtyckich mitach i ogólnym klimacie.

Hellblade: Senua's Sacrifice - dzienniki deweloperskie

 

Źródło: PlayStation Store

Tagi: Hellblade: Senua hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory