Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.03.2017 12:25
Ghost Recon Wildlands. Rząd boliwijski niezadowolony ze swojego wizerunku w grze
849V

Ghost Recon Wildlands. Rząd boliwijski niezadowolony ze swojego wizerunku w grze

Ghost Recon Wildlands od Ubisoft miało do niedawna otwartą betę, która swoją popularnością pobiła rekordy.Jak to zwykle bywa, wraz z wielką popularnością pojawiają się kontrowersje. Tym razem chodzi o rząd boliwijski, któremu nie podoba się to jak został przedstawiony ich kraj w zbliżającej się grze francuskiej firmy.

Ghost Recon Wildlands miało do niedawna testy beta, które pobiły rekordy popularności, bo w grę zagrało blisko 7 milionów graczy z całego świata. Akcja gry rozgrywa się w kontrolowanej przez kartel narkotykowy Boliwii. W fikcyjnej wersji południowoamerykańskiego kraju panuje bezprawie i niekończąca się walka potężnego kartelu z siłami porządkowymi. Nie umknęło to przedstawicielowi rządu boliwijskiego, który niezadowolony z takiego obrazu swojego kraju, wystosował oficjalną notkę do ambasadora Francji.

Ghost Recon Wildlands - beta bije rekordy popularności

Ministrowi spraw wewnętrznych Boliwii nie spodobało się to, w jaki sposób został przedstawiony jego kraj w Ghost Recon Wildlands - zbliżającej się grze Ubisoft. Przedstawiciel rządu boliwijskiego wystosował notkę do ambasadora Francji, w której poskarżył się, że jego ojczyzna została postawiona w złym świetle. Tym samym poprosił, aby w kierunku francuskiego studia podjęto odpowiednie kroki. Póki co minister chce rozwiązać tę sprawę w sposób dyplomatyczny, jeśli jednak okaże się, że nie zostaną podjęte odpowiednie kroki zapowiada, że w stosunku do studia zostaną podjęte odpowiednie działania na drodze prawnej.

Ghost Recon Wildlands jest dziełem fikcyjnym i zamiarem Ubisoft nie było obrazowanie niczyjej ojczyzny w sposób krzywdzący - tak wypowiedzieli się przedstawiciele studia, którzy szybko zareagowali ze swoim oświadczeniem w tej sprawie. Według nich świat rzeczywisty jest jedynie inspiracją i wszystkie wydarzenia, które mają tam miejsce są fikcją, podobnie jak bohaterowie. Wszystko to zostało wymyślone na potrzeby rozrywki jakimi są gry wideo, a sytuacja przedstawiona w grze jest zgoła odmienna od tego co dzieje się w rzeczywistej Boliwii.

Wygląda więc na to, że twórcy Ghost Recon Wildlands pozostaną nieugięci, tym bardziej że jest zbyt blisko premiery, aby teraz dokonywać zmian. Nie od dzisiaj też wiadomo, że kraje południowoamerykańskie często borykają się z kartelami i ich agresją. Pozostaje więc czekać na dalszy rozwój wydarzeń i oczekiwać odpowiedzi rządu boliwijskiego.

Na koniec przypominamy, że premiera Ghost Recon Wildlands już wkrótce, czyli 7 marca 2017. Pojawiły się też informacje o przepustce sezonowej, o których przeczytacie na naszym portalu. Ponadto możecie sprawdzić wideo z oficjalnego kanału Ubisoft Polska.

Oficjalny zwiastun Ghost Recon Wildlands prezentujący przepustkę sezonową

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-bolivia-france-videogames-idUSKBN1692PK

Tagi: