Daniel Stroński Daniel Stroński 02.03.2017 15:34
NieR Automata zgarnia rewelacyjne pierwsze oceny
873V

NieR Automata zgarnia rewelacyjne pierwsze oceny

NieR Automata otrzymało już pierwsze recenzje i te prezentują się o niebo lepiej niż opinie na temat oryginału z ubiegłej generacji. Wygląda na to, że mamy kolejne arcydzieło.

NieR Automata przedstawia historię ludzkości zepchniętej poza teren Ziemi. Nasza planeta została zdominowana przez potężne maszyny, a resztka ludzi na miejscu uformowała ruch oporu, który jest wspierany przez androidy. Tutaj wchodzi bohaterka (o ile zgodzimy się, że androidy mają płeć) nazywana 2B, którą ciężko będzie zniszczyć. Nietypowy system umierania w grze pozwoli nam po śmierci odzyskać wszystkie wszczepy i przedmioty jako "odrodzona" 2B, ale też będzie opcja zrobienia ze swoich zwłok kompana sterowanego przez SI. Jeśli jednak będziemy się ociągali z dojściem do szczątków poprzedniej wersji androida, te uzyskają własną świadomość i staną się naszym zaciekłym wrogiem.

Poł godziny rozgrywki z NieR Automata

NieR Automata jawi się jako rewelacyjne RPG akcji, jeśli spojrzymy na pierwsze oceny, które zaczynają napływać do Sieci. Krytycy docenili szczególnie poruszającą historię i świetnie nakreślone postacie oraz, przede wszystkim, znakomity system walki.

PSN Stores - 5/5

NieR: Automata to wszystko, czego oczekiwałem po kontynuacji NieRa do tego stopnia, że czuję się niemal rozpieszczony. Gra utrzymuje ten sam świetny scenariusz i dobrze napisane postacie co oryginał, zamieniając sztywny system walki i sterowanie na takie, jakie obecne są w najlepszych produkcjach studia Platinum.

The Outer Haven - 4,5/5

Po ponad 20 godzinach w tym postapokaliptycznym świecie, wciąż nie mogę odłożyć gry NieR Automata. [...] Jedna z najlepszych produkcji od Square Enix, głównie dzięki rewelacyjnemu systemowi walki od PlatinumGames.

  • Famitsu - 39/40
  • RPG Fan - 93%
  • Gameblog.fr - 9/10
  • Dualshockers - 9/10

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: nier automata oceny pierwsze PlatinumGames Inc. playstation 4 Square Enix