Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 02.03.2017 11:50
No Man's Sky otrzymało nagrodę za innowacyjność, ale nikt jej nie odebrał
1164V

No Man's Sky otrzymało nagrodę za innowacyjność, ale nikt jej nie odebrał

No Man's Sky to pozycja kontrowersyjna. Jest żywym przykładem na to, że nadmuchany marketing może mocno zaszkodzić grom, szczególnie tym które nie są w stanie spełnić obietnic. Mimo wszystko twór Hello Games wciąż jest imponujący i jak się okazuje, wysiłek twórców został nagrodzony na trwającym właśnie GDC. Niestety, nie pojawił się nikt kto mógłby odebrać nagrodę.

Sean Murray, twórca No Man's Sky obiecał pojawić się na tegorocznym Game Developers Conference w San Francisco i zdradzić na jakich technologii użyto w ich kontrowersyjnej produkcji. Jak obiecał tak zrobił i okazało się nawet, że studio Hello Games otrzymało nagrodę, za najbardziej innowacyjną grę 2016 roku.

Więcej o No Man's Sky w naszej bazie gier.

Niestety, twórcy No Man's Sky podczas wręczania nagród byli nieobecni. Zostali wywołani dwukrotnie, jednak nikt się nie pojawił. Jak się później okazało, deweloperzy jedli w tym czasie lunch, mówiąc sobie że przecież i tak nic nie wygrają. Niedługo po tym wydarzeniu, główny programista Hello Games opublikował na twitterze post z wyjaśnieniem co się tak naprawdę wydarzyło.

 

Z jednej strony nie dziwi zachowanie twórców No Man's Sky - po tak wielkiej krytyce chyba nikt nie spodziewałby się jakichś nagród. Z drugiej jednak strony wprawili siebie oraz wręczających nagrody w zakłopotanie.

Źródło: http://www.polygon.com/2017/3/2/14786762/gdc-award-winners-no-mans-sky

Tagi: Hello Games No Man No Man's Sky