Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.02.2017 21:27
Torment: Tides of Numenera - recenzje i oceny
1271V

Torment: Tides of Numenera - recenzje i oceny

Torment: Tides of Numenera, zapowiadane na wielki powrót klasycznych gier cRPG. debiutuje dzisiaj na rynku. Przyjrzyjmy się, co na temat gry mają do powiedzenia recenzenci i jak oceniają wersję dedykowaną PlayStation 4.

Torment: Tides of Numenera to kolejny projekt sfinansowany przez serwis Kickstarter. Studio inXile przygotowało tytuł, który garściami nawiązuje do klasyki gatunku. Twórcy obiecali dostarczyć produkcję skierowaną do wszystkich fanów staroszkolnych gier RPG, takich jak Baldur's Gate czy Planescape: Torment, który był największą inspiracją dla producentów. Powoływanie się na klasykę potrafi często wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jak jest w przypadku najnowszego Tormenta

Nasza recenzja Torment: Tides of Numenera

Ogólnie  - po prostu dobrze i pozytywnie. Opinie recenzentów są raczej zgodne i różne osoby chwalą oraz narzekają na te same aspekty. Krytycy zgodnie wychwalają bogaty i intrygujący świat. Miejsce umiejscowienie akcji i całe uniwersum to jedna z najmocniejszych stron tytułu. Chwalona jest również historia i dialogi. Redaktorzy są jednak zgodni w kwestii niedopracowanej warstwy technicznej. Torment: Tides of Numenera w wersji na konsole cierpi na spadki animacji, liczne błędy i długie ekrany wczytywania. Mimo wszystko obecna średnia w serwisie Metacritic wynosi 79/100 i fani gatunku powinni być zadowoleni z przygody jaka na nich czeka. Osobom wybitne uczulonym na niedoróbki techniczne pozostaje czekać na ewentualne łatki.

Serwis IGN wystawił wysoką ocenę 88. Recenzent narzeka na system walki, ale chwali opowieść i szerokie możliwość konwersacji z bohaterami niezależnymi, zamieszkującymi intrygujący fantastyczny świat.

Turowy system walki potrafi być nieco rozczarowujący, ale Torment: Tides of Numenera udaje się sprostać dziedzictwu Planescape: Torment poprzez oferowanie fascynująco dziwnej i świetnie napisanej opowieści.

TheSixthAxis dla kontrastu wystawiło niskie 5/10. Recenzent nie jest tak wyrozumiały i o ile docenia kunszt scenariusza, tak nie wybacza nagminnych błędów, nazywając wersję konsolową zepsutą i, do czasu wydania łatki, trudną do polecania.

Torment: Tides of Numenera jest grą, która historią i świetnie rozpisanymi bohaterami oraz obfitymi zwrotami akcji potrafi łatwo oczarować grającego. Jest to również gra, która w wersji na konsole jest fundamentalnie zepsuta. Pomimo technicznych niedoróbek, scenariusz zdecydowanie do mnie trafił i byłoby świetnie, gdyby inni mogli go doświadczyć i poznać wykreowany świat. Mimo wszystko, dopóki gra nie zostanie naprawiona na kilku płaszczyznach, Torment: Tides of Numenera jest produkcją trudną do polecenia

Reszta ocen prezentuje się następująco:

Torment: Tides of Numenera - premierowy zwiastun

 

Źródło: Metacritic

Tagi: inXile Entertainment pierwsze oceny recenzje rpg Techland torment: tides of numenera

Nie przegap