Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.02.2017 13:46
Fallout 4 na PS4 Pro. W którą wersję zagrać?
1132V

Fallout 4 na PS4 Pro. W którą wersję zagrać?

Fallout 4 otrzymał oficjalne wsparcie dla PS4 Pro wraz z ostatnią aktualizacją gry do wersji 1.14. Jednak wypuszczenie oprogramowania PS4 z opcją trybu Turbo w grach pozwoliło sprawdzić, która wersja działa na PS4 Pro lepiej. Spatchowana pod PS4 Pro czy może bez aktualizacji, ale z trybem Turbo?

Ekipa DigitalFoundry postanowiła sprawdzić, w którą wersję lepiej grać. Oczywiście jeśli automatycznie pobieracie wszystkie aktualizacje, go jesteście skazani na wersję 1.14, która w PS4 Pro dodała większy zasięg rysowania obiektów, poprawiła efekty świetlne, a także podbiła rozdzielczość do 1440p, które jest potem skalowane w górę do 4K lub w dół, gdy mamy TV Full HD. Podbicie jakości grafiki poskutkowało tym, że nie ruszono płynności animacji, która nie zawsze działa w 30 klatkach na sekundę.

A co z PS4 Pro bez aktualizacji w Fallout 4, ale z włączonym trybem Turbo? Pozbawiani jesteśmy nowych efektów graficznych i lepszej rozdzielczości, ale w zamian dostajemy... płynniejszą rozgrywkę. Nie wszędzie, ale jednak większość czasu gra z trybem Turbo radzi sobie lepiej. Większa moc konsoli idzie więc w utrzymanie płynności gry zamiast w grafikę. Więc możecie sami zobaczyć, jak opłaca grać się na PS4 Pro w Fallout 4.

Fallout 4 na PS4 Pro - lepsza grafika czy płynność gry?

 

Tagi: Bethesda Bethesda Softworks Fallout 4 PlayStation 4 PlayStation 4 Pro wideo