Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 19.01.2017 11:26
Dead Space to Resident Evil 4 w kosmosie
846V

Dead Space to Resident Evil 4 w kosmosie

Dead Space to Resident Evil 4 w kosmosie? Resident Evil 4 zabił System Shock 3? Wygląda na to, że tak.

Projektanci Dead Space, a konkretnie Ben Wanat i Wright Bagwell wypowiedzieli się w ostatnim wywiadzie, że Resident Evil 4 stał się jedną z głównych inspiracji zespołu. I to tak bardzo, że porzucili pomysł zrobienia kontynuacji serii System Shock.

Powspominaj czasy Dead Space z naszą encyklopedią

Jak wypowiedział się Wanat dla PC Gamera:

Przez jakiś czas rozważaliśmy pomysł zrobienia System Shock 3. Jak spojrzelibyście na oryginalne plany Dead Space'a, to zauważylibyście, że "Hej, to wygląda jak System Shock"

Wanat następnie dodał, że pojawił się pewien problem. Mianowicie zrobienie trzeciej odsłony byłoby trudne o tyle, że oczekiwania społeczności są olbrzymie. Z tego samego powodu prawdopodobnie nigdy nie dostaniemy Half Life 3, gdyż Valve wie, że oczekiwania wobec tego tytułu są niemożliwe do spełnienia.

Zrobienie System Shock 3 byłoby monumentalnym zadaniem, uszczęśliwienie ludzi tą grą byłoby praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że nie tworzyłby jej oryginalny zespół. A kiedy pojawił się Resident Evil 4, byliśmy w szoku. Graliśmy w to i co chwilę stwierdzaliśmy "Cholera, to jest świetne. Ta gra opowiada jakąś historię, zawiera fajne przerywniki filmowe, rozgrywka naprawiła wiele problemów typowych dla gier horror, zawiera akcję, a zarazem straszy. To jest super!"

Projektanci następnie przyznali, że Dead Space to właśnie próba zrobienia Resident Evil 4 w kosmosie.

Dead Space - oryginalny zwiastun z E3 2008

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/the-dead-space-series-could-have-been-system-shock/1100-6447056/

Tagi: Dead Space Electronic Arts PlayStation 3 visceral games