Tomek Alicki Tomek Alicki 13.01.2017 17:11
Deadpool walczy o Oscary. Oto wideo rozpoczynające kampanię
868V

Deadpool walczy o Oscary. Oto wideo rozpoczynające kampanię

Deadpool zakasał rękawy i zaczął oscarową ofensywę pierwszym filmikiem. Już 24 stycznia dowiemy się, kto został nominowany do najbardziej prestiżowej filmowej nagrody roku. 

Humorystyczne wideo zatytułowane 'For Your Consideration' zostało opublikowane przez Ryana Reynoldsa na jego oficjalnym twitterowym koncie. Post z filmikiem rozniósł się po całym internecie, rozbawił wszystkich fanów czekających na sequel, a reszcie świata dał do zrozumienia, że Deadpool rozpoczyna kampanię, na której końcu czeka upragniona nominacja do Oscara. 

Popularność Deadpoola podkreśla równie statystyka najczęściej ściąganych filmów 2016 roku

Takie starania kilka miesięcy temu byłyby pewnie skwitowane gromkim śmiechem. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie wydarzenia, szanse na udział Deadpoola w Oscarach są coraz większe. Przecież jeszcze niedawno Tim Miller ze spółką siedzieli na rozdaniu Złotych Globów, wyczekując swojej nominacji za najlepszą komedię lub musical. Oczywiście szans na zwycięstwo nie mieli żadnych, bo zaraz obok siedział Damien Chazelle odpowiedzialny za tegoroczny geniusz - La La Land.

Kilka dni temu ogłoszono również nominacje do odpowiednika najlepszego filmu Producers Guild of America, Gildii Reżyserów. Deadpool zagościł na tej liście między największymi hitami zeszłego roku takimi jak La La LandPrzełęcz Ocalonych czy Nowy Początek

Z ostatniego wideo możemy wnioskować, że Deadpool nie jest jeszcze pewny swojej nominacji, ale bez wątpienia o nią zawalczy. Pozostaje tylko złapać kubełek popcornu i czekać na asy sypiące się z rękawów twórców. 

Deadpool walczy o Oscara

Źródło: http://deadline.com/2017/01/deadpool-oscars-for-your-consideration-clip-1201884967/

Tagi: 20th Century Fox Deadpool film Ryan Reynolds