Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 23.12.2016 18:39
Kojima i Jim Ryan zapytani o ulubione momenty z 2016 roku i nadzieje na przyszły rok
408V

Kojima i Jim Ryan zapytani o ulubione momenty z 2016 roku i nadzieje na przyszły rok

Redakcja Games Industry przeprowadziła wywiad z ważniejszymi osobistościami z branży gier na temat ich nadziei na przyszły rok, a także najciekawszych lub najlepszych wydarzeniach z 2016 roku. Zobaczcie co mieli do powiedzenia znany twórca gier Hideo Kojima oraz prezes PlayStation Europe Jim Ryan.

Na pierwszy ogień idzie Hideo Kojima, który obecnie pracuje nad swoim nowym tytułem, Death Stranding (PS4). Oto jego wypowiedź:

Rok 2016 był poświęcony wirtualnej rzeczywistości. Kultura prezentowania obrazu na ekranie praktycznie nie zmieniła się od 120 lat, więc myślę że VR zmieni nasze otoczenie, codzienne życie, edukację, kulturę i tak dalej. Nie wierzę, żeby ta technologia ograniczyła się tylko do gier wideo.

Jeśli chodzi o przyszły rok, to Hideo nie kryje, że z niecierpliwością czeka na Red Dead Redemption 2 (PS4) od Rockstar Games.

Co ciekawe, Jim Ryan również uważa, że w tym roku głównym tematem była wirtualna rzeczywistość. Mówi on:

2016 rok można zdefiniować jako rok, w którym wirtualna rzeczywistość prawdziwie się rozpoczęła. VR musi być doświadczone, by uwierzyć w tę technologię. Gracze zawsze marzyli by dosłownie wejść do świata gry i dzięki VR może się to spełnić. Dopiero dotknęliśmy powierzchni potencjału tego sprzętu. (...) Ostatni rok stał pod znakiem sprzętu, 2017 rok natomiast będzie poświęcony grom i aplikacjom.   

Ciężko się nie zgodzić, że w tym roku wirtualna rzeczywistość znacznie się rozwinęła, jednak czy ta technologia wciąż "złapie" i wciąż będzie usprawniana, czy też wkrótce zostanie porzucona i zapomniana? Cóż, wkrótce się przekonamy.  

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/12/22/hideo-kojimas-most-anticipated-game-2017-red-dead-redemption-2/

Tagi: hideo kojima playstation 4 playstation vr Red Dead Redemption 2 Sony

Nie przegap