Daniel Stroński Daniel Stroński 15.11.2016 21:48
Visceral Games szykuje coś więcej niż "gwiezdnowojenne Uncharted"
2009V

Visceral Games szykuje coś więcej niż "gwiezdnowojenne Uncharted"

Scenarzysta serii Uncharted Amy Hennig pracuje obecnie nad nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wcześniej już słyszeliśmy, że starwarsowy projekt będzie miał dużo wspólnego z serią Nathana Drake'a. Hennig prostuje tę wypowiedź, obiecując coś wyjątkowego.

Amy Hennig pracuje obecnie ze studiem Visceral Games (seria Dead Space, Battlefield: Hardline) nad nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Chociaż konkretów nie mamy, scenarzystka mówiła już wcześniej, że dostaniemy rozgrywkę zbliżoną do tej z serii Uncharted. Do projektu przylgnęła więc łatka "Star Wars Uncharted", ale nie powinniśmy tak na to patrzeć.

W rozmowie z serwisem Glixel, Hennig wypowiedziała się na temat tworzonej gry. Gdy wiceszef studia Visceral Games Steve Papoutsis powiedział jej, że EA zleciło im stworzenie trzecioosobowej gry w klimacie Star Warsów, scenarzystka nie mogła znieść myśli o robionym naprędce crapie na licencji. Takiej marki nie można lekceważyć:

Wyobraź sobie, jak okrutne byłoby pracowanie nad ukochaną marką tylko po to, żeby twór został zniszczony decyzjami EA, Lucasfilmu i Disneya.

Ma być TPP, więc będzie. I na pewno inspiracją jest w pewnym stopniu seria Uncharted. Ale Hennig przestrzega, że na scenariusz projektu patrzy zupełnie inaczej. W przygodach Drake'a nie poznamy wydarzeń z perspektywy naszego wroga. Tak jak u Indiany Jonesa, historia pokazywana jest tak, jak widzi ją główny bohater. To nie pasuje jednak do marki Star Wars. Tam potrzeba więcej bohaterów, więcej wątków i więcej perspektyw. Dlatego też narracja odbiegać będzie od tego, czym przez lata raczyło nas Naughty Dog.

Hennig wspomniała także o Uncharted 4. Została odsunięta od tworzenia gry w trakcie dewelopingu, o czym mówić nie może, i powiedziała tylko, że nie sprawdziła ostatniej odsłony serii:

Kiedy rozstajesz się ze swoją małżonką i ona wychodzi ponownie za mąż, nie chcesz oglądać zdjęć szczęśliwej pary na Facebooku, prawda? Gdy samodzielnie tworzysz te postacie, dziwnie jest patrzeć na nie, gdy zajmuje się nimi ktoś inny.

Gra planowana jest na 2018 rok.

Źródło: http://www.glixel.com/interviews/amy-hennig-on-taking-star-wars-somewhere-new-w450064

Tagi: amy hennig ea gwiezdne wojny star wars Uncharted visceral games