Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.11.2016 10:41
Wiemy co dokładnie zaoferuje nam The Witness na PlayStation 4 Pro
434V

Wiemy co dokładnie zaoferuje nam The Witness na PlayStation 4 Pro

Jonathan Blow gdy zapowiedziano PS4 Pro potwierdził wydanie aktualizacji dla The Witness (PS4). Nie precyzował jeszcze dokładnie w jaki sposób jego gra skorzysta z dodatkowej mocy nowej konsoli Sony. Dzisiaj pojawił się wpis na jego stronie z detalami.

The Witness (PS4) otrzyma aktualizację, która doda oficjalną obsługę PlayStation 4 Pro. Aktualizacja wprowadzi do gry trzy dodatkowe tryby.

  • Jeśli mamy TV o rozdzielczości 1080p, to tytuł odpali się w takiej właśnie rozdzielczości, w 60 klatkach na sekundę i 4xMSAA (czterokrotne wygładzanie krawędzi). Tu warto przypomnieć, że na PS4 gra działa w 900p i oferuje tylko 2xMSAA.

Jeśli mamy telewizor 4K, otrzymamy dwa tryby:

  • Skalowane 4K (z rozdzielczości 1440p) za pomocą checkerboard rendering w 60 klatkach na sekundę i 2x MSAA. Interfejs będzie renderowany natywnie w 4K.
  • Natywne 4K w 30 klatkach na sekundę.

Oczywiście każdy z trybów obsłuży HDR. Jeśli posiadacie odpowiedni TV, to gra przy uruchamianiu sama wykryje sygnał i włączy HDR lub pozostanie przy SDR. Blow przyznał, że zdecydował się na natywne 4K w 30 klatkach na sekundę po wielu prośbach ze strony fanów, dla których większe znaczenie ma jakość obrazu niż płynność rozgrywki.

Źródło: http://the-witness.net/news/2016/11/ps4-pro-patch-update/

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro the witness thekla inc.

Nie przegap