redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 04.10.2016 13:49
Twórcy niezależni na PGA 2016
305V

Twórcy niezależni na PGA 2016

Strefa Niezależnych Twórców Gier to jeden z tych projektów, który od samego początku realizacji, zarówno wśród zwiedzających, jak i wystawców cieszy się dużym powodzeniem. 

Ku uciesze fanów, z edycji na edycję przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty.

W ubiegłym roku pawilon dedykowany Strefie INDIE pękał w szwach. A w tym? Będzie podobnie, o ile nie lepiej! Gościć będziemy twórców, którzy zaskoczą Was swoją wyobraźnią i pomysłami. Ci, którzy już teraz potwierdzili swoją obecność mogą poszczycić się bogatym portfolio gier. Z jednej strony zademonstrują największe i najbardziej popularne produkcje, ale przede wszystkim będą chcieli zademonstrować wam liczne premiery i ulepszone wersje znanych i lubianych tytułów.

Pawilon 7, w którym ponownie gościć będziemy niezależne studia, poza częścią wystawienniczą będzie także areną zmagań ekscytujących turniejów, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Każdego dnia na MAŁEJ SCENIE odbywać się będzie szereg atrakcji, których harmonogram przedstawimy niebawem.

Tymczasem prezentujemy kilka wybranych pozycji, które będzie można wypróbować podczas Poznań Game Arena. Kolejne gry i twórcy, w kolejnym materiale. Nim to nastąpi, zapraszamy do odwiedzenia strony www.gamearena.pl, gdzie na bieżąco publikujemy informacje kto już potwierdził obecność na PGA.

Gloria Victis to stworzona przez ekipę deweloperską ze studia Black Eye Games niezależna gra z gatunku sandbox MMORPG, osadzona w średniowiecznym świecie z elementami low-fantasy. 9 czerwca 2016 r. gra ukazała się w Steam Early Access, a w drugiej połowie października jej twórcy zasilą szeregi PGA. Akcja Glorii Victis umiejscowiona została 20 lat po burzliwych wydarzeniach, które przybrały postać wojen i zagadkowych zabójstw oraz odcisnęły wyraźne piętno na całym kontynencie.

Layers of Fear to produkcja polskiego studia Bloober Team, będąca psychodelicznym horrorem. To gra o pochłoniętym przez szaleństwo malarzu, który pragnie stworzyć swoje Magnum Opus. Ciągle zmieniające się w czasie rzeczywistym otoczenie, jak i ciężka, mroczna atmosfera zagwarantują solidną dozę strachu każdemu kto sięgnie po grę. Inspirowane jest przez arcydzieła malarstwa światowego, „Portret Doriana Graya” pióra Oscara Wilde’a oraz architekturę wiktoriańską, tworząc swoiste, unikalne arcydzieło strachu.

Dzięki Doji Educational Innovations - poznańskiemu startupowi specjalizującemu się w projektowaniu gier edukacyjnych – będziemy mogli odnieść wrażenie, że ikona amerykańskiego kina powróciła. Coffee Noir to przeglądarkowa, strategiczna gra z narracją powieści detektywistycznej i szatą graficzną nawiązującą do klasycznych amerykańskich komiksów.

Na Poznań Game Arena będziecie mieli okazję wypróbować narzędzia do nauczania podstaw wiedzy o muzyce, rozwinąć swoje muzyczne zdolności i rozgrzać umysły do czerwoności. Wszystko za sprawą Gamespol, studia z polskim rodowodem, które dwoma grami: HandyBot Find the Melody zasili tegoroczną Strefę Niezależnych Twórców Gier.

Tagi: Poznań Game Arena

Nie przegap