Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.09.2016 18:24
Twórcy Somy mogą świętować - gra wreszcie na siebie zarobiła
898V

Twórcy Somy mogą świętować - gra wreszcie na siebie zarobiła

Frictional Games z okazji rocznicy wydania gry SOMA (PS4) postanowiło podzielić się wynikami sprzedaży gry na wszystkich platformach. I mimo, że liczby nie robią gigantycznego wrażenia, to studio jest zadowolone, gdyż gra wreszcie na siebie zarobiła.

Studio przyznało, że nie do końca jest w stanie podać ile zarobiło na poszczególnych platformach, głównie dlatego, że ostatnio gra była obecna w Humble Monthly Bundle za którą deweloper dostał płatność od razu w jednej transzy. SOMA (PS4) w rok od premiery sprzedała się więc w 450 tysięcy sztuk na PC i PS4. Tym samym gra nie tylko się zwróciła, ale wreszcie zaczęła zarabiać.

Frictional Games przyznało, że stało się to mimo przerośniętego budżetu. Dzięki temu, studio odbiera sprzedaż jako sukces, nawet gdy porówna się wynik ze sprzedażą Amnesii. Starsza gra sprzedawała się może lepiej, ale przede wszystkim na wyprzedażach -75%, no i gra startowała z progu 20 dolarów, a SOMA (PS4) kosztowała na start 30 dolarów.

Ekipa jednak nie ma zamiaru odpoczywać. Aktualnie pracuje nad kilkoma projektami, których jednak jeszcze nie będą oficjalnie zapowiadać.

Źródło: https://frictionalgames.blogspot.com.ee/2016/09/soma-one-year-later.html

Tagi: Frictional Games playstation 4 SOMA