Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 22.09.2016 18:51
Minimapa w Overwatch? Nie liczcie na to
584V

Minimapa w Overwatch? Nie liczcie na to

Prawie każda obecna strzelanka, czy też gra MOBA (bo połączeniem tych gatunków można nazwać Overwatch (PS4)), posiada minimapę, która ma pomagać w nawigowaniu w terenie i lokalizowaniu przeciwników. Ostatni tytuł Blizzarda nie zawiera tego ułatwienia i jak się okazuje - nigdy nie trafi ono do gry. 

Temat ten nie jest poruszany bez powodu. Okazuje się, że Blizzard otrzymał wiele próśb i sugestii dotyczących mini-mapy i właśnie dlatego postanowili się wypowiedzieć. Jeff Kaplan, człowiek odpowiedzialny za większość zmian i obecny wygląd Overwatch (PS4) mówi:

Gracze twierdzą, że minimapa rozwiązałaby problem z nawigacją, ale prawda jest taka, że w grach z małymi lokacjami znacznie szybciej nauczycie się ich na pamięć grając kilka meczy niż patrząc na mini-mapę. Poza tym, gracze wymagają coraz to więcej informacji na mini-mapie, w tym dokładną lokalizację przeciwników, co nie pasuje do naszej produkcji.

Z jednej strony to dobra wiadomość, w  Overwatch (PS4) znacznie ciekawiej gra się na słuch czy przewidywanie, poza tym, umiejętności takie jak ulti Wdowy, czy zwiadowcza strzała Hanzo straciłyby na znaczeniu. Drugą stroną medalu jest fakt, że pomogłoby to nowym graczom, jednak jeśli komuś bardzo zależy, to w kilka dni nauczy się każdej mapy, których przecież nie jest aż tak wiele. 

Tagi: Activision Blizzard Overwatch playstation 4

Nie przegap