Microsoft pręży muskuły przed PS4 Pro

News
2450V
Microsoft pręży muskuły przed PS4 Pro
Andrzej Ostrowski | 21.09.2016, 14:29

Tym razem mamy dla odmiany zdanie Microsoftu, które jak nie trudno się domyśleć, zwraca raczej uwagę na wady PS4 Pro, aniżeli zalety.

Co ciekawe, krytyka wydaje się dość konstruktywna, o ile nie zwrócimy uwagi na to, do jakiego konsumenta konsola jest kierowana. W wypowiedzi dla serwisu Eurogamer Albert Pennelo odpowiedzialny za strategię oddziału Xbox, wypowiedział się na temat mocy PlayStation 4 Pro.

Myślę, że istnieje wiele zastrzeżeń, co do oferowane przez Sony 4K. Mówią o "checkerboard renderingu" i skalowaniu i innych tego typu rzeczach. Zapewne wszyscy dostrzegają te liczne gwiazdki przy każdej wypowiedzi, prawda? Jest ich cała masa przy marketingu Sony, który opiera się o dumne hasło 4K, kiedy za bardzo o 4K nie możemy tutaj mówić.

To dość interesujące, biorąc pod uwagę nasze rozważania na temat tego, co znajdzie się w Scorpio. Naszym celem jest natywne 4K, stąd postawiliśmy na liczby i konkretne podzespoły, stąd też mamy teraflopy, gdyż tego wymagają od nas deweloperzy.

Aczkolwiek podobnie jak Sony, nie chcemy zmuszać producentów do robienia gier w 4K. Chcemy, aby sami decydowali, czy skorzystać z oferowanych przez nas sześciu teraflopów mocy czy też nie. Wiem tylko jedno - oferowane przez Sony 4,2 teraflopów nie wystarczy do osiągnięcia prawdziwego 4K. Uważam dlatego, że nasz produkt aspiruje trochę wyżej, mamy nadzieję, że wokół naszego hasła "4K" będzie znacznie mniej gwiazdek niż w wypadku konkurencji.

Z jednej strony Pennelo ma trochę racji, Scorpio będzie raczej na pewno mocniejszą konsolą. Pytanie brzmi - za jaką cenę? I czy będzie warta różnicy pomiędzy natywnym 4K a zastosowanych przez Sony imitujących technikach, które już teraz prasa okrzyknęła za imponujące. No i najważniejsze pytanie - jakie tytuły Microsoft chce na tej maszynie uruchomić. "Zieloni" nie mają portfolio gier Sony, a to właśnie przede wszystkim dla gier kupujemy konsolę.

Źródło: http://www.videogamer.com/news/ps4_pros_4_2_tflops_not_enough_to_do_true_4k_says_microsoft_exec.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych