Adam Grochocki Adam Grochocki 17.08.2016 08:57
Film Pokemon bardzo zaskoczy zachodnich fanów
667V

Film Pokemon bardzo zaskoczy zachodnich fanów

Zapowiedziany niedawno aktorski film Pokemon w ekspresowym tempie przeskakuje kolejne fazy preprodukcji. Właśnie poznaliśmy scenarzystów i pomysł na film, który mocno zaskoczy fanów spoza Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Scenariusz napiszą Alex Hirsch twórca serialu animowanego Wodogrzmoty Małe oraz Nicole Perlman, która pracowała przy scenariuszu do Strażników Galaktyki oraz tworzy skrypt do Captain Marvel.

Teraz najciekawsze. Film bazować będzie na wydanej w Japonii na konsolę Nintendo 3DS grze pt. Detective Pikachu. Najsłynniejszy z Pokemonów nauczył się mówić i przywdziewając czapeczkę Sherlocka Holmesa rozwiązuje zagadki detektywistyczne...

Decyzja studia Legendary jest co najmniej dziwna, bo zachodni gracze swoje pojęcie o stworkach czerpią z sięgającej czasów Game Boy'a serii gier RPG oraz emitowanego na całym świecie anime. Historia chłopca, który chciałby zostać najlepszym trenerem Pokemonów to wdzięczny temat na kino familijne, który by się po prostu sprzedał. Zobaczymy co wyjdzie z pomysłu studia. 

Tymczasem sprawdźcie zwiastun gry Detective Pikachu:

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/pokemon-movie-lands-writers-920091

Tagi: detective pikachu film pokemon movie Pikachu Pokemon Go